14 червня

Jim LeaЦього дня у 1949 році народився Jim Lea. Той самий мульти-інструменталіст, якого можна часто побачити в кліпах гурту Slade, який грає то на басу, то на скрипці, то на піаніно. Він забезпечував неабияку частку музичності пісень гурту Slade, будучи єдиним учасником гурту з музичною освітою. До речі, кумиром Джима завжди був джазовий скрипаль-віртуоз Стефан Граппеллі.

Джим з відзнакою склав іспит у Лондонській музичній школі і був запрошений до молодіжного оркестру Стаффордшира. Але вважав за краще приєднатися разом з Нодді Холдером до гурту N’BETWEENS, який став предтечею гурту Slade. Разом з Нодді вони склали майже всі основні хіти гурту Slade.

CHICAGO XВ 1976 році американська джаз-рокова команда CHICAGO, випускає свій 10-ий альбом, який отримав назву у вигляді римської цифри «X». Вперше Chicago вдалося досягти рівноваги у своєму саунді між авангардно-джазовими моментами та м’якою душевною мелодійністю. Найкращим зразком такого підходу стала найніжніша балада If You Leave Me Now. Пісня була настільки гарна, що навіть один із музикантів гурту Chicago, почувши її одного разу по радіо, подумав: «Відмінна річ! Звучить як Маккартні». І тільки потім до нього дійшло, що в записі цієї пісні він сам брав участь. ‘If You Leave Me Now’ стала трансатлантичним хітом 1976 року, вразивши наповал як американську, так і європейську публіку. Але саме вона послужила поворотним моментом у кар’єрі групи, яка надалі відійшла від джаз-року, повністю переключившись на поп-мейнстрім.