14 вересня

Pete AgnewЦього дня в 1947 році в місті Данфермлін, що в Шотландії, на світ Божий з’явився Pete Agnew, беззмінний бас-гітарист гурту Nazareth, чия постійність і вірність рідній команді викликає глибоку повагу. Треба віддати належне Піту – він чудовий музикант та й шоумен неабияк: на сцені він завжди підігравав своєму з дитячих років приятелю, Дену Маккаферті, залишаючись ніби в тіні. Але, схоже, з відходом Дена від активної концертної діяльності Піту доведеться боротися зі своєю скромністю: тепер у групі Nazareth він єдиний початковий музикант, а, отже, і головний шоумен.

The Byrds UntitledВ 1970 році виходить «Безіменний» альбом гурту The Byrds. Безіменний у повному розумінні, тому що слово Untitled, тобто «Без назви», було винесено на обкладинку платівки. Сталося це випадково. Музиканти ніяк не могли придумати відповідної назви для альбому. Але при заповненні документації – різного роду фінансових та виробничих бланків – все одно потрібно щось вписувати. Террі Мелчер, продюсер, писав просто «Безім’яний». Перш ніж хтось щось зрозумів, Columbia Records надрукували тираж альбому з цією робочою назвою, та ще й у дужках!

Jethro Tull StormwatchЦього дня у 1979 році виходить черговий альбом гурту Jethro Tull під назвою Stormwatch. То був незвичайний альбом. Не так через музику – вона була досить традиційною для Джона Андерсона та його колективу. Незвичайний він був тим, що в ньому не було навіть натяку хоча б на легкі поступки моді на панк і нову хвилю, яка торкнулася всіх рок-артистів. Джон Андерсон наполегливо гнув свою фолк-рокову лінію. А тиск моди сприймав як виклик. І навіть тему для музично-поетичних роздумів, як на альбомі Stormwatch. А темою для альбому стала поступова деградація людства, одурманеного благами цивілізації.