14 жовтня

Цього дня 1946 року в шотландському місті Данфермліні народився улюбленець української рок-публіки Dan McCafferty. З грудня 1968 року аж до 2013 року він був незмінним і неповторним вокалістом гурту Nazareth. За ці роки він став справжнім символом не просто хард-року, а рок-н-рольного духу, вільного та волелюбного.

Вже у юному віці грав на волинці. У 1965 році Маккаферті, який навчався в цей час на інженера, приєднався до кавер-групи The Shadettes (заснованої Пітом Егнью в 1961 році), зайнявши місце вокаліста Деса Холдейна, що залишив групу. До 1970 року група перетворилася на квартет, що включав також гітариста Мені Чарлтона і барабанщика Дерела Суїта, і до кінця цього року змінила назву на Nazareth. До цього часу Маккаферті, як і всі учасники гурту, вже мав власну сім’ю (і двох синів), а влітку 1971 кинув основну роботу, ставши професійним музикантом.

У 1975 році на хвилі популярності Nazareth в США Маккаферті записує сольний альбом, який отримав назву Dan McCafferty. Продюсером альбому був Роджер Гловер — бас гітарист гурту «Deep Purple». У 1987 році вийшов його другий сольний альбом « Into the Ring».

Наприкінці 1970-х — на початку 1980-х роках він тимчасово жив на острові Мен та Ірландії як «податковий біженець» від податків, встановлених лейбористським урядом, звідки посилав гроші своїй сім’ї в Данфермлін.

У серпні 2013 року Ден Маккаферті залишив «Nazareth» за станом здоров’я, але все ж таки зміг записати разом з групою альбом «Rock ‘n’ Roll Telephone». Як заявив він сам із цього приводу: «Піти в студію і заспівати — це не те саме, що давати концерти. Я завжди можу записати ще один альбом, але щоразу виходити на сцену, проводити там по 1 годині 45 хвилин і брати з людей гроші за те, що вони прийшли на мене подивитися, цього я не можу».

21 червня 2019 року Маккафферті випустив нове музичне відео під назвою «Tell Me».
18 жовтня 2019 випустив третій сольний альбом Last Testament.

Цього дня у 1977 році виходить альбом Heroes David Bowie. Один із найзначніших альбомів найкращого рок-хамелеона всіх часів та народів. David Bowie продовжив свій «Берлінський експеримент», який розпочали попередній альбом ‘Low’. На цей раз авангардно-експериментальна команда була посилена гітарою Роберта Фріппа. Якщо врахувати, що був присутній також і колишній соратник Боуї, художник звуку Браян Іно, то можна зрозуміти, що альбом не міг не вийти надзвичайним. “Є стара хвиля. Є нова хвиля. І є Девід Боуї…” – таким рекламним слоганом супроводжувала вихід альбому компанія RCA.