14 грудня

Cliff WilliamsЦього дня святкує свій день народження Cliff Williams, бас-гітарист гурту AC/DC. Він народився 1949 року в англійському місті Ромфорд, а учасником AC/DC став лише 1977 року, коли група вже була досить розкручена не тільки в рідній Австралії, а й у Англії. І якби не звільнення Марка Еванса, який чимось докучав Ангусу Янгу, то ще невідомо дізнався світ рок-музики ім’я Кліффа Вільямса. Але до того часу, коли AC/DC стали шукати нового басиста, у Кліффа був уже непоганий послужний список, хоча він і брав участь у групах не надто обласканих славою. Тим не менш, у складі гурту Home Кліффу пощастило навіть виступити на розігріві у самих Led Zeppelin у 1971 році. Тож досвід у нього був такий, що після прослуховування п’яти десятків претендентів брати Янги зупинили свій вибір саме на ньому. Що особливо втішило Бона Скотта: нарешті в групі з’явився музикант майже його ровесник (всього на три роки молодше), та ще й розділяє практично всі його смаки.

Bill WymanЦього ж дня у 1962 році нарешті закінчено формування колективу, який мав стати уособленням рок-н-ролу. Bill Wyman цього дня вперше вийшов на сцену у складі Rolling Stones. Сталося це у лондонському клубі Рікі-Тік. Басист, який був значно старшим за своїх колег по групі, був прийнятий на роботу з однієї простої причини: у нього був власний пристойний підсилювач, що для Роллінгів на той момент було вирішальним аргументом.

Deep Purple Made In JapanВ 1973 році у світ виходить подвійний альбом гурту Deep Purple. Він був записаний під час виступів у Японії, а тому так і названий – «Зроблено в Японії» (Made In Japan). DP завжди звучали краще на сцені, ніж у студії. Їхня неймовірна енергія та міць вдало зафіксовані на цьому альбомі з однієї простої причини: ніхто з музикантів не сприйняв всерйоз бажання японців записати їхні концерти в Осаці та Токіо. Грали, зовсім не замислюючись, записують їх чи ні, спонтанно, але за повного порозуміння. Але в результаті альбом ‘Made In Japan’ розійшовся величезним тиражем не лише в Японії, а й у всьому світі, що дало карт-бланш іншим командам на випуск концертних «живих» альбомів.