15 січня

Цього дня в 1948 році народився Ronnie Van Zant, чудовий вокаліст і один із засновників гурту Lynyrd Skynyrd. Перш ніж стати музикантом він довго вибирав між кар’єрою боксера, бейсболіста та професійного гонщика. Але головною його мрією було стати найзнаменитішою людиною, що коли-небудь народилася в рідному його місті Джексонвіллі. Що й сталося, коли його група Lynyrd Skynyrd, яка виконувала заводний південний рок, стала виділятися на тлі інших команд цього напряму. Про характер Роббі Ван Занта багато говорять його ж власні слова, сказані ним ще підлітком: він зізнався, що хотів би померти, не доживши до 30 років, а ще більше не хотів би померти у своєму ліжку. Все це здійснилося з точністю до дрібниць. 20 жовтня 1977 року разом з деякими іншими учасниками команди Ронні Ван Зант загинув в авіакатострофі неподалік міста Гіллсбург, штат Міссісіпі.

Піт Тауншенд, автор пісні I Can’t Explain і справді не міг пояснити те, що відбувається з його ліричним героєм. Зрозуміло, що це був лише гарний поетичний і водночас рок-н-рольний прийом для опису першого справжнього почуття, яке охопило молоду людину: «Що відбувається всередині (не можу пояснити). Це зовсім нове (не можу пояснити). Одночасно вогонь та лід (не можу пояснити)». Для таких насмішників, як учасники гурту The Who, це була незвичайна пісня. Але що дивуватися: часто за маскою пропалених циніків ховаються якраз натури витончені й сентиментальні. До речі, для виконання партії соло-гітари було запрошено сесійного музиканта. Ним виявився маловідомий на той час, але вже цілком професійний молодий музикант на ім’я Джиммі Пейдж. Перший сингл гурту The Who під назвою I Can’t Explain виходить цього дня 1965 року.

Цього дня у 1966 році виходить альбом гурту The Rolling Stones, який називався December’s Children. Це був виключно американський реліз, який був складений із пісень попередніх альбомів та синглів, випущених у Британії. Як не дивно, трек-лист від цього лише виграв. Він містив таку рок-класику, як пісні Get Off of My Cloud, Route 66, As Tears Go By та I’m Free.