Якби такі талановиті діти, як Джон, Пол, Джордж та Річі жили тоді в Україні, то, безперечно, стали першими учнями Національного Університету. І, можливо, з них виховали б найвидатніших академічних музикантів. Але в такому разі американська аудиторія ніколи не отримала б такого подарунка, як альбом Meet The Beatles!, який вийшов цього дня в 1964 році на території США. Це був американський варіант альбому With The Beatles, який у Британії вийшов у листопаді 1963 року, але з деякими відзнаками. У той час існувало правило для фірм грамзапису, за яким на платівці не можна було поміщати понад 12 пісень. Це ще туди-сюди. Але укладачі альбому виявили велику ініціативу, перетасувавши пісні та замінивши деякі на сингли. Цікаво, що було видалено майже всі кавер-версії, що послужило лише на користь альбому Meet The Beatles. Американські підлітки просто змітали цей альбом із прилавків. Альбом Meet The Beatles! на 12 тижнів зайняв верхню сходинку американського хіт-параду.
Цього дня у 1974 році виходить платівка Old New Borrowed And Blue гурту Slade.
У цьому альбомі гурт спробував відійти від звичайного для них «створення шуму», оскільки мода на глем-рок сходила на «ні». Записали набагато спокійніші та вдумливіші пісні.
Як, приклад, Everyday. Оскільки на її створення Джиммі Лі надихнули звуки рояля, то звучання цього інструменту і було включено в аранжування. Що для гурту Slade було дуже незвичайно. Тому або якраз усупереч такому пом’якшенню саунду альбом гурту Slade Old New Borrowed And Blue посів перше місце у Британії, але лише 168 у США, де гурт залишався майже невідомим.
В 1974 році гурт Deep Purple випускає свій знаменитий альбом Burn (Горі) (восьмий за рахунком). Після млявого попереднього альбому, записаного в період найжорстокішої сварки Блекмора і Гіллана, цей являв собою щось на кшталт радісного відродження групи. Що й не дивно. У групу влилася свіжа кров у вигляді вокаліста Девіда Ковердейла і басиста Глена Хьюза, який ще й голос мав прекрасний.
Альбом Burn був записаний у листопаді 1973 в Монтре (Швейцарія), там де і Machine Head і на тій самій мобільній студії Rolling Stone. Зі зміною складу, хард-рокове звучання Deep Purple дещо розбавилося соулом та фанком, що особливо проявиться у наступному альбомі – Stormbringer. Х’юз тяжів до американського фанку і грав до цього в групі Trapeze, яка відрізнялася особливою любов’ю до Америки та модних у цій країні стилів музики. Але все ж таки головним треком альбому стала однойменна композиція, яскравий зразок рок-н-рольного драйву, що народився з джазу. Річі Блекмору подобалася пісня Джорджа Гершвіна з репертуару оркестру Гленна Міллера Fascinating Rhythm. Скласти гітарний риф на основі цієї теми було для нього справою техніки. Із текстом складніше. Його було запропоновано написати Кавердейлу. Новачок виконав прохання з великим запалом, запропонувавши на вибір сім різних текстів. Один з них – туманно-містичний – сподобався всім, так народилася велика пісня Burn.