15 серпня

Як оселедці у бочці, набилося глядачів цього дня у 1965 році стадіон Shea у Нью-Йорку. Понад 55 тисяч. На стадіоні Shea виступали The Beatles. При цьому на розігріві у них була не одна і навіть не дві групи, а цілий десант із музикантів теж не позбавлених чарівності. Але публіка чекала тільки на бітлів, одягнених у напіввоєнні френчі, в ті самі, в яких знімалися у фільмі “Help!”. Бітлз прибули на гелікоптері. Це був самий пік бітломанії, що й зафіксував незворушний об’єктив кінокамер: усіх цих верескливих і непритомних від захвату дівчат, що бігають по полю божевільних фанатів і бітлів, що привабливо посміхаються. Але все одно помітно деяка напруженість музикантів і їх бажання якнайшвидше покинути натовп, що біснується.

15 серпня особливий день в історії рок-музики. “Вудстоцький ярмарок музики та мистецтв” – така офіційна назва знаменитого Вудстоцького рок-фестивалю, який відкрився цього дня 1969 року. 450 тисяч людей провели чотири фантастичні дні на полі люцерни, взятому в оренду у фермера Макса Ясгура. І ці чотири дні перетворилися на справжню легенду ще до того, як поле люцерни – на витоптану пустелю.

Далеко не повний список тих, хто виступив на фестивалі, тим самим вже забезпечивши собі місце в історії року: Santana, The Incredible String Band, Canned Heat, Mountain, Grateful Dead, Creedence Clearwater Revival, Дженіс Джоплін, The Who, Jefferson Airplane, Joe Cocker, Blood, Sweat & Tears, Crosby, Stills, Nash and Young, Джімі Хендрікс, The Band, Ten Years After…

Цього дня в 1979 році виходить восьмий студійний альбом гурту Led Zeppelin, який отримав назву In Through The Out Door (“Вхід через вихід”). Він був записаний за три тижні у листопаді-грудні 1978 року на студії гурту АББА Polar Studios у Стокгольмі.

Це шостий та останній альбом Led Zeppelin, який досяг вершини американського хіт-параду. Крім того, останній номерний студійний альбом Led Zeppelin, записаний у повному складі. Через сумні обставини на Роберта Планта (у нього помер син) і проблеми особистого характеру Джиммі Пейджа основні тяготи зі створення музичного полотна і концепції альбому взяв на себе басист і клавішник Джон Пол Джонс.