15 жовтня

The Beatles 1960Група The Beatles цього дня 1960 року в маленькій приватній гамбурзькій студії записували пісеньку. Записували аж ніяк не своє творіння і не для себе, а для свого друга, ім’я якого збереглося в історії лише завдяки цій дивній сесії звукозапису. Того чоловіка звали Лу Уолтерс. Він був басистом гурту Rory Storm & The Hurricanes. Молодий та ранній він вирішив спробувати свої сили окремо від Рорі Сторма, у сольній творчості. Тим більше, що в Гамбурзі були чудові друзі-музиканти з Ліверпуля, які завжди були раді допомогти. І перш за все група Бітлз, яка за винятком Піта Беста, погодилася акомпанувати Уолтерсу. Чому не було Піта – питання. Можливо, тому що Уолтерс притяг із собою барабанщика гурту The Hurricanes на ім’я Рінго Старр. Ось тоді 15 жовтня 1960 року група Бітлз вперше зібралася разом у своєму класичному складі. Щоправда, навіть не підозрюючи про це. А записували вони біт-версію знаменитої теми Джорджа Гершвіна ‘Summertime’.

Fleetwood Mac Mystery To MeЦього дня у 1973 році гурт Fleetwood Mac випускає альбом Mystery To Me. Для гурту це був своєрідний перехідний альбом – від безкомпромісного білого блюзу до більш поп-орієнтованої музичної творчості. Руки правління поступово перейшли від батьків засновників групи (передусім, в особі Міка Флітвуда) до рук основних авторів пісень – гітариста-вокаліста Боба Уелча та клавішниці-вокалістки Крістін Макві. Ці двоє складали пісні з прицілом на радіоефір. Найближчими роками цей підхід принесе групі міжнародну популярність, але поки що група ще зберігає свою початкову блюзову закваску.

Metallica 198115 жовтня 1981 року в Лос-Анджелесі було засновано Metallica. Ініціаторами виступили гітарист та вокаліст Джеймс Хетфілд та барабанщик Ларс Ульріх. Metallica отримала свою назву, коли Рон Куінтана попросив Ларса Ульріха допомогти йому вибрати назву для свого нового журналу про американські та британські метал-групи. Куінтан мав такі варіанти як “Metallica”, “Metal Mania” і “Hesse”. Ульріх зрозумів, що Metallica буде чудовою назвою гурту і сказав Рону, що така назва навряд чи комусь сподобається. Натхненням для Metallica служила музика таких гуртів як Motörhead та Diamond Head (за словами Ульріха, стиль Metallica і склався з «50 % кожної з цих двох голів»), а також Black Sabbath, Saxon, Thin Lizzy, Judas Priest, Iron Maiden та багатьох інші британські металеві команди.

Genesis GenesisЦього дня 1983 року на найвищу сходинку британського хіт-параду піднімається альбом гурту Genesis, названий просто Genesis. Українські меломани іменували його за назвою першої композиції – Mama. На заході буржуазні меломани в силу своєї уяви вигадали йому іншу назву – Shapes (фігурки). Музика була зразком приємного до спрощеного арт-року, придатного для сприйняття слухачів середнього та молодшого віку. Можливо, тому альбом чекав на великий успіх. Перше місце у британському та 9 в американському хіт-парадах.