15 грудня

У цей день у 1967 році гурт The Who випускає альбом The Who Sell Out, присвячений суспільству споживання, з його культом речизму. Усі пісні були об’єднані тим, що звучали наче в ефірі забороненої піратської радіостанції London. Тоді в Британії, яка з головою пішла в психодел, такі глибокі речі як соціальна рок-психологія були ще незвичні, і альбом був не зрозумілий. Це єдиний альбом гурту The Who, де більшість пісень нарівні з Роджером Долтрі співають і Джон Ентвісл, і Піт Тауншенд.

Цього дня у 1970 році виходить один із найпопулярніших альбомів гурту Creedence Clearwater Revival, який отримав глибокодумну назву Pendulum (Маятник). Назва ця стосувалася, перш за все, критиків, які то прославляли групу, як лідерів сучасного року, то легко поливали Криденсів брудом. Фогерті підійшов до створення альбому ‘Pendulum’ дуже ретельно, продумано та виважено. За словами Фогерті, Pendulum готувався як «справжній рок-альбом»: для чого в аранжуваннях з’явилися клавішні, духові, жіночий бек-вокал. На запис альбому пішов цілий місяць (значний час – у розумінні Кріденс).

Саме цього дня у 1972 році виходить альбом Piledriver гурту Status Quo. Незважаючи на назву і вже цілком заслужену славу безкомпромісних бугі-рокерів, цей альбом у статусів вийшов досить різноманітним. Надалі це стало для них рідкістю – наступні їх альбоми звучать як та сама пісня, хоча дуже бадьора і заводна. Втім, Piledriver меланхолійним теж не назвеш.

Цього дня 1976 року вийшов альбом Hotel California групи Eagles. Заголовна пісня альбому відразу піднесла групу Eagles до захмарних вершин. Ніхто в рок-музиці – ні до, ні після – не поринав у такі філософські нетрі, ніхто не намагався художньо осмислити, що ж сталося з рок-н-рольними та хіпійськими ідеалами 60-х. Цьому й присвячено пісню, та й весь альбом ‘Hotel California’ в цілому. Інші треки, як, наприклад, ‘Life in the Fast Lane’, розвивали екзистенційні ідеї духовної самотності. До речі, це перший альбом Eagles, де за блискучі гітарні партії відповідає Джо Волш.