16 січня

Саме цього дня у 1957 році у місті Ліверпуль відкрився музичний клуб Печера. Тобто той самий легендарний The Cavern Club, в якому довгий час трудився гурт The Beatles і який став для неї стартовим майданчиком до захмарних висот світової слави. Щоправда, спочатку клуб призначався для шанувальників джазової музики. Тому в 57 році групу Quarrymen на чолі з Джоном Ленноном звідти просто вигнали лише за те, що ті грали не рафінований джаз, а якісь вульгарні рок-н-роли. Тільки на початку 60-х клуб став цитаделлю рок-музики, де виступав весь колір мерсі-біту Ліверпуля. З 2001 року 16 січня за рішенням Організації ООН з науки, освіти та культури ЮНЕСКО відзначається як Всесвітній день Бітлз.

В 1981 році в цей день сингл John Lennon з піснею Woman був випущений у Великій Британії. Це був другий сингл альбому Double Fantasy і перший випущений після трагічної загибелі Джона. ‘Woman’ – це, за визначенням самого Леннона, подорослішала ‘Girl’. І хоча в пісні він звертається до своєї дружини, Йоко, як справжній художник Джон, створює узагальнюючий твір – оду жінці взагалі від імені архітипового чоловіка.

Цього дня у 1992 році перед аудиторією у 300 осіб у Bray Studios біля Віндзора Eric Clapton дає концерт. Концерт цей був записаний MTV і став однією з найбільш вражаючих дій у рамках проекту MTV-Unplugged. Що й не дивно: навряд чи хтось заперечуватиме, що цей концерт один із найкращих за всю кар’єру Еріка Клептона. Чому так сталося? Звідки це відчуття неймовірного підйому? Майже божественної натхненності? До цього акустичного концерту Ерік прийшов вже зовсім іншою людиною, ніж тим, яким він був до того березневого дня 1991 року, коли загинув його 4-річний син Конор, випавши з вікна на 53 поверсі. Ця смерть змусила Еріка переглянути багато чого у житті. Так що ті 14, найулюбленіших його пісень, стали не тільки епітафією загиблому синові, але й гімном світла і любові надії, що тріумфує над усім неправильним і гріховним, що було в житті музиканта до того моменту, коли він волею-неволею був змушений переглянути свої погляди.