16 березня

The Beatles Cant Buy Me LoveЦього дня в 1964 році The Beatles встановили рекорд продажу синглу Can’t Buy Me Love у Сполучених Шатах. Кількість попередніх замовлень перевищила два мільйони. Отже, рекорд встановлено відразу ж у день виходу синглу (у Британії він вийшов навіть пізніше, на чотири дні).
Ця пісня за багатьма параметрами є унікальною. По-перше, одне з небагатьох бітловських творів, що записувалися поза стінами рідної Abbey Road (запис Can’t Buy Me Love здійснено в Парижі на студії «Pathe Marconi»). По-друге, вокальну партію вів один співак – Пол Маккартні (зазвичай бітли співали вдвох або втрьох). По-третє, ця пісня була своєрідним експериментом: вперше поп-пісня починалася не з куплету, а з приспіву. По-четверте, вже неабияк обласканий славою і комерційним успіхом гурт присвятив веселенький рок-н-рольчик взагалі досить серйозній темі – протистоянню справжніх почуттів і диктату грошей. По-п’яте: Can’t Buy Me Love стала гімном бітломанії в Радянському Союзі. Не того безумства, яке творилося на Заході, а цілком мирної дворової бітломанії, якою вона й могла бути тільки в нас, коли Бітлз звучали з транзисторних приймачів через хрипи глушилок, а їхні пісні виконували блатні акорди на роздовбаних шестиструнках.

The Rolling Stones The Last TimeВ 1965 році верхній рядок британського хіт-параду зайняла пісня The Last Time гурту The Rolling Stones. Це був один із перших прикладів спільної творчості головних «стонзів» – Міка Джаггера та Кіта Річарса.
На вимогу свого менеджера і продюсера, Енрю Олдема, вони зайнялися написанням власних пісень на основі добре вивчених ритмічних малюнків творів їх кумирів, заокеанських чорних блюзменів. Успіх синглу The Last Time говорив про значні таланти Джаггера та Річардса не лише як виконавців, а й як авторів-піснярів.

The Who Face DancesЦього дня в 1981 році гурт The Who випускає альбом Face Dances. Це був перший із двох альбомів гурту, записаних з новим барабанщиком Кенні Джонсом. Це колишній учасник гурту The Faces, який за стилістикою був дуже близьким до музики The Who.
Стилістика-стилістикою, але виконавська манера Кенні Джонса мало нагадувала ту неймовірну енергетику, яку випромінював Кіт Мун, неймовірний барабанщик гурту The Who, який за кілька років до цього відійшов у інший світ.