16 травня

Robert FrippЦього дня у 1946 році народився Robert Fripp. Цей музикант остаточно та безповоротно надав рок-музиці статусу явища культури. До його заслуг перед світовою музичною сценою відносяться і гіпнотичні «фриппертронники» – звуки, що дивні набігають один на одного і зникають, як кола на воді. А також школа «Гітарної майстерності», яка використовувала особливий гітарний лад та через яку пройшли сотні музикантів.
Але пріоритет серед заслуг Фріпа належить, звичайно, створенню ним групи King Crimson, яка стала еталоном прогресив-року. Але талант Роберта Фріппа, звичайно, набагато більший і ширший за будь-яку зі створеної ним формацій. Роберта Фріппа – звичайнісінький музичний геній, з яким нам пощастило жити одночасно.

Beach Boys Pet SoundsЦього дня у 1966 році у США виходить альбом Pet Sounds гурту Beach Boys. Головна заслуга у створенні цього шедевра належить Брайану Вілсону, який написав весь музичний матеріал написав і взяв на себе роль продюсера.
Для нього рок-музика з її найширшими здібностями для експерименту була основним засобом для того, щоб сказати нове слово у світовій культурі. І Вілсон з групою Beach Boys це вдалося. Записав багатостраждальний альбом ‘Pet Sounds’, плід нескінченно довгих сесій звукозапису, вони зарекомендували себе як головні опоненти Ліверпульської Четвірки. Цей альбом став своєрідною відповіддю на виклик Бітлів, який вони кинули Beach Boys своїм альбомом ‘Rubber Soul’.

Bob Dylan Blonde On BlondeЦього дня у 1966 році Bob Dylan випускає один із найбільших своїх альбомів, що входять до його так званої рок-трилогиї, Blonde On Blonde. Рік тому він шокував своїх шанувальників, прихильників фольку, тим, що взяв до рук електричну гітару, цільнокорпусний «стратокастер». І на новому альбомі він не мав наміру відступати від електричного саунду. Але сам собою альбом все-таки не був однозначно рок-н-рольним. Ділан зробив його набагато різноманітнішим, але все ж таки лежачим у контексті блюз-року. Якщо додати до цього ще загадкові сюрреалістичні образи, якими Ділан наповнив тексти пісень, стає очевидним те, що ‘Blonde On Blonde’ міг би стати відправною точкою нового напрямку в рок-музиці. Але незабаром після випуску альбому Ділан потрапив в аварію, після якої прямолінійний фатальний початок у його піснях вже майже не виявлявся.