17 липня

Terry ButlerЦього дня у 1949 році народився бас-гітарист гурту Black Sabbath Terry Butler. Він отримав прізвисько «Гізер» (Geezer – Чудак, Чудик) ще у 8 років, бо так називав будь-кого, до кого звертався. Але при цьому він був великим любителем усього казкового та таємничого. Оскільки його псевдо-містичний і таємничий імідж перейняли колеги по групі, то Гізер Батлер насамперед відповідає за стиль музичного жанру під назвою хеві-метал. Крім того, налаштування бас-гітари, яку винайшов Гізер Батлер з метою відповідності звучанню гітари Тоні Айомі, послужило основою надважкого звучання гурту. Смішно, що в одному з інтерв’ю ще на початку 2010 року Гізер говорив: «Я можу сказати, що ніколи більше не зіграю з Оззі». Щоправда, відразу додав: «Але ніколи не варто зарікатися». І найкращий доказ цього останній альбом гурту Black Sabbath “13”, у якому партія бас-гітари звучить особливо вражаюче.

The Beatles Yellow SubmarineУ мультфільмі ‘Yellow Submarine‘ четверо анімованих бітлів були перетворені на казкових персонажів. Прем’єра ‘Yellow Submarine’ відбулася цього дня 1968 року в Лондоні. Веселий і трошки сумний, дуже яскравий і барвистий мультфільм був задуманий як сутність бітлівської музики. Щоправда, самі бітли спочатку сприйняли анімаційний проект байдуже, і навіть ролі мультяшних бітлів довелося озвучувати іншим артистам. Але остаточний результат був настільки гарним, що Бітлз вирішили записати дитячу пісеньку для мультфільму Yellow Submarine. Їй стала спеціальна рок-н-рольна лічилка ‘All Together Now’.

Judas Priest Screaming For VengeanceЦього дня в 1982 році гурт Judas Priest випускає альбом Screaming For Vengeance. Для бірмінгемських хеві-металістів це був альбом, який мав реабілітувати їхнє горде звання лідерів «нової британської хвилі важкого металу». Після попереднього альбому Judas Priest багато шанувальників у них розчарувалися. Альбом 1981 року “Point Of Entry” був явно м’якуватий і націлений насамперед на комерційний успіх, через що група була запідозрена в продажності. Але “Screaming For Vengeance” на 10 треках надав слухачам солідну порцію добротного хеві-металу з футуристичним ухилом у тематиці. Критики групи були осоромлені. Альбом слухався на одному подиху.