18 травня

Rick WakemanЦього дня у 1949 році народився знаменитий клавішник Rick Wakeman. Першими його захопленнями були джаз та церковний орган. Все це знайшло відображення у музиці групи Strawbs, першого серйозного колективу, до якого прийшов Вейкман.
Щоправда, він встигав записуватися і як сесійний музикант з безліччю рок-виконавців таких, як Кет Стівенс, Елтон Джон, Лу Рід, T-Rex, Black Sabbath, Девід Боуї. І все-таки справжнім проривом для цього дуже мобільного та гнучкого музиканта стала його участь у групі Yes. І насамперед запис безумовних шедеврів – альбомів Fragile і Close to the Edge. І все-таки рамки групи завжди заважали йому розвернутися на повну силу. Тому у Вейкмана величезна кількість абсолютно приголомшливих сольних робіт.

Hollies Hollies Sing DylanУ цей день у 1969 році виходить альбом англійської групи Hollies, який називався Hollies Sing Dylan. Це перший повноважний тріб’ют альбом для одного артиста. Кавер-версій на пісні Ділана виповнювалося чимало, особливо найближчими американськими «родичами» по саунду – гуртом The Byrds. Але записати цілий альбом диланівських нетлінок до Hollies нікому на думку не спадало. Це була пропозиція гітариста гурту Тоні Хікса. Причому як альтернатива новим занадто серйозним пісням Грема Неша, навіть незважаючи на те, що пісні Ділана у виконанні Hollies набували легковажного естрадного звучання.

Chris CornellВ 2017 році зі Сполучених Штатів прийшли сумні новини про смерть Chris Cornell. Кріс один із лідерів гранжу, фронтмен гурту Soundgarden, який поруч із їхніми земляками, гуртами Nirvana, Alice In Chains та Pear Jam зробили на початку 90-х переворот у світі року. Крім Soundgarden, Кріс Корнелл був частиною чудового гурту Audioslave, а також успішно займався сольною кар’єрою. Музикант помер 17 травня після концерту у Детройті. Причини смерті наразі не відомі.