18 серпня

Santana 1969Цього дня у 1969 році виходить дебютний альбом гурту Santana. І альбом це став ознакою змін в американській рок-музиці. Для групи Santana немає ні расових, ні стильових, ні культурних кордонів. Її лідер, Карлос Сантана, не робив різниці між соул-музикою, латиноамериканськими ритмами, африканськими етно-мотивами та рок-н-ролом.
Дебютний альбом гурту Santana вийшов рівно через 2 дні після сенсаційного виступу команди на Вудстоцькому фестивалі. Тож альбом був просто приречений на успіх. До речі, природне єство музики Сантани відображала обкладинка альбому з мордою розлюченого лева, що у свою чергу складається з мережив людських фігур.

Jethro Tull A Passion PlayВ 1973 році гурт Jethro Tull посідає перше місце в американському хіт-параді з альбомом A Passion Play. Потрібно сказати, що всупереч практиці тих років, матеріал альбому попередньо був обкатаний на публіці. У липні 1973 року гурт дав грандіозно поставлене шоу з елементами театралізації. Сам же альбом був лише один трек – таку собі сюїту суто технічно розбиту на дві частини (по одній на кожну сторону вінілової платівки). Темою для альбому Ієн Андерсен вибрав ні багато, ні мало – те, як душа мандрує після смерті. Така серйозна тема виявилася не по зубах недалеким критикам. Вони рознесли альбом у пух і порох, назвавши його безглуздим нагромадженням незрозумілих музичних ідей та незрозумілих текстів. Запальний Андрсон розлютився. Він оголосив про розпад гурту та скасував усі раніше заплановані концерти. Більше матеріалу альбому ‘A Passion Play’ ніколи не було представлено гуртом Jethro Tull на сценічних підмостках.

The Who Who Are YouЦього дня 1978 року виходить альбом гурту The Who, названий як продовження провокації, укладеної у назві цієї команди – Who Are You? (А ти хто такий?). The Who в даному випадку виступили як сумління всього рок-музичного світу, постаравшись у барвистій художній формі висловити своє ставлення до того, що відбувається в сучасній їм популярної музики. Вийшло незвичайно, хитромудро, але досить вражаюче. Так у звучанні однієї з композицій використаний саунд, близький за структурою до модного на той момент диско-музики. Але оскільки в пісні йдеться якраз про феномен диско, то це не виглядає як банальний комерційний хід.