18 вересня

Jimi Hendrix 196718 вересня 1970 року, у п’ятницю, о 12 годині дня закінчилася одна з найбільших легенд рок-музики – обірвалося життя Jimi Hendrix. Обірвалася трагічно і несподівано, надто по-рок-н-рольному. Кажуть, що перед смертю він написав вірш “Історія Ісуса”… І ще незадовго до своєї кончини в одному з інтерв’ю Джімі іронічно зауважив: “Забавно, як більшість людей любить небіжчиків. Варто тобі померти, і живі тобою зацікавляться”. Після загибелі Хендрікса так і сталося. Виник справжній культ Хендрікса, його неприборканої манери гри на гітарі, його незвичайного зовнішнього вигляду та поведінки… Культ за яким зникла сама людина – зовні бунтар, але в душі тонкий і ніжний поет.

Black Sabbath ParanoidЦього дня 1970 року виходить альбом Paranoid групи Black Sabbath. Великий альбом великого гурту. Еталон стилю хеві-метал. Заголовна пісня альбому ‘Paranoid’ з’явилася завдяки цейтноту, в якому була група: потрібно було записати ще один додатковий трек для того, щоб дотягнути хронометраж альбому до повноцінного лонгплею. Тоні Айомі у розпачі перебирав пальцями по грифу і випадково зіграв той самий риф, якому судилося стати класичним. Щоправда, те, що пісня була випущена у вигляді синглу та досягла вершини хіт-параду, музикантів зовсім не втішило. Black Sabbath не хотіли сусідити з музикою у стилі баббл-гам!

Alice Cooper Special ForcesВ 1981 році виходить альбом Alice Cooper, який називався Special Forces. Цей альбом повною мірою відбив боротьбу Еліса Купера зі своїми внутрішніми демонами, найпершим з яких був демон пристрасті до алкоголю. На той час спиртне майже висмоктало з Еліса всі життєві соки. Він навіть побоявся поміщати на конверті своє велике фото, щоб не злякати фанів та потенційних покупців. Похмільне безсилля частково відбилося і в аранжуваннях пісень альбому з превалюючим звуком засемпльованих клавіш, які, очевидно, мали прикрити слабкий загробний голос Купера.