19 квітня

Цього дня у 1928 році народився «батько-засновник британського блюзу» Alexis Andrew Nicholas Koerner, хоча за своїм походженням він не мав жодного відношення до англо-саксонської нації. Його батько – німець, а мати – наполовину гречанка, наполовину – турчанка. Сам же Алексіс з дитинства захопився негритянським блюзом, очевидно, завдяки змішанню крові, відчувши в цій музиці щось рідне, кореневе. Але захоплення блюзом йому виявилося замало: подорослішавши, він зайнявся справою пропаганди та поширення цієї чужої манірній британському слуху музики. У 1961 році за активної участі Алексіса Корнера виникає BLUES INCORРORATED, перша біла група, яка не тільки виконувала електричний блюз, а й розробляла нові музичні гібридні форми. Через цю групу, як через гарніло, пройшло безліч музикантів, які згодом склали колір британського року, включаючи Джека Брюса, Джинджира Бейкера, Еріка Бердона, Чарлі Уоттса. Так виникло й досі існує поняття «школа блюзу Корнера».

Цього дня в 1942 році народився Alan Price, музикант із міста Ньюкасла, який став знаменитим у складі найблюзовішого з усіх англійських гуртів – у групі The Animals. Звучення його електрооргану було найважливішим складником звучання ранніх хітів Animals.
Після відходу з Animals Алан Прайс працював з іншими цікавими артистами такими, як Джорджі Фейм та Ренді Ньюмен, записував різноманітні сольні альбоми, написав мюзикл та знімався у кіно. Один із фільмів за участю Алана Прайса та його групи, який називався «О! Щасливчик», став культовим для Радянського Союзу.

Саме в цей день у 1965 році на фірмі Capitol у США виходить сингл гурту The Beatles із піснею Ticket To Ride. Лейбл, до речі, по запарку поспішив оголосити, що пісня взята із саунтреку нового бітлівського фільму, який називається Eight Arms To Hold You (хоча, як відомо, фільм отримав назву Help!). Джону Леннону, основному автору пісні, вона дуже подобалася. Після років він навіть назвав її предтечею хард-року через бас, і дисторшна гітарних партій. Про що ж у ній йдеться до ладу ніхто не знає, оскільки Леннон як завжди досхочу пограв словами, натякнувши чи на місто Райд на острові Уайт, чи на містечко Рай у графстві Східний Суссекс, чи просто на те, що якась дівчина вирішила втекти від хлопця, отримавши більш привабливу пропозицію. Так чи інакше, ‘Ticket to Ride’ став сьомим бітлівським синглом номер один.

У цей день у 1971 році гурт Doors випускає свій найвідоміший альбом L.A. Woman. Багатьом здавалося, що Моррісон до початку 70-х уже видихся, його тяжіла роль молодіжного кумира та лідера. Але все ж таки в роботі над цією платівкою він виявив усі свої найкращі якості. У музиці альбому відчувалося, що гурт вдалося повернути внутрішню гармонію.
Альбом вийшов наскрізь просоченим блюзом. Порівнятися з енергетики з ним може лише дебютний альбом Doors1967 року. Відразу після запису альбому “L.A. Woman”, у березні 1971 року Джим Моррісон поїхав до Парижа, навіть не дочекавшись виходу альбому у світ.