19 серпня

Ginger BakerЦього дня у 1939 році народився один із найзначніших та найшанованіших барабанщиків сучасності – Ginger Baker. Його барабанна слава така, що часом навіть незрозуміло, на чому вона ґрунтується – чи то на кількості знаменитих колективів, в яких йому довелося переграти – від гурту Cream та Baker Gurvitz Army до Hawkwind та Public Image Ltd. Чи то на його надагресивній та видовищній манері гри на барабанах. Але, звичайно, головне все-таки інновації, які Бейкер привніс у рок-музику.

Ian GillanВ 1945 році народився Ian Gillan. З його впізнаваним з перших нот, голосом, який може бути і чуттєвим, і вальяжним, і агресивним, і ніжним, асоціюється більшість найвідоміших хітів з репертуару групи Deep Purple. Факт, що вже став хрестоматійним: «золотий період» групи Deep Purple почався з того часу, як у складі групи з’явився Гіллан та його приятель басист Roger Glover.

І хоча зараз вокальні дані Єна вже не ті – вік дається взнаки. Але на сцені він все той же герой року, що був у 70-х та 80-х. І він анітрохи не засмучується через те, що не може витягнути верхні ноти епохальної композиції Child In Time.

John DeaconЦього дня у 1951 році народився John Deacon, екстроординарний бас-гітарист, для якого гурт Queen став найвищим досягненням життя та творчості. Тому після смерті феноменального фронтмена групи, Фредді Меркюрі, він вважав за неможливе продовжувати роботу в групі, яка вже не є без свого лідера. А тим часом Джон Дікон не просто басист, він і автор низки найяскравіших хітів групи Queen, у тому числі Another One Bites The Dust, You’re My Best Friend, Spread Your Wings, I Want To Break Free. Це при тому, що сам він через горду сором’язливість ніколи провідні вокальні партії не співав, на відміну від решти своїх колег.

Led Zeppelin 1971В 1971 році в канадському місті Ванкувер сталося побоїще поліції з шанувальниками гурту Led Zeppelin. Ті бідолахи, яким не дісталися квитки, не збиралися відступати і прагнули пробитися до зали, де виступала їхня улюблена група. У залі Pacific Coliseum на той час усі 17 тисяч місць були вже зайняті. Щасливчиків із квитками мало хвилювали проблеми невдах: на сцені виступала та сама четвірка музикантів, яка за популярністю на той момент могла зрівнятися лише з іншою «Чудовою Четвіркою», з гуртом The Beatles. Навіть горезвісні ролінги були не в рахунку. Так починалися вже сьомі північноамериканські гастролі Led Zeppelin.