19 листопада

Пошук істини, прагнення світла – ось що цікавило George Harrison насамперед. І це не могло не знайти відображення у його піснях. Таких, наприклад, як на його альбомі 33 & 1/3 (Тридцять три і одна третина), який вийшов цього дня в 1976 році. Це був шостий студійний альбом Джорджа Харрісона. Перший на його лейблі Dark Horse Records. Назву можна трактувати двояко: і як швидкість програвання вінілової платівки (в обертах за хвилину). І як те, що до закінчення запису Джорджу мало зрівнятися 33 роки і чотири місяці (тобто 1/3 роки). Роботу над альбомом планувалося закінчити якраз до цієї дати – 25 червня 1976 року. Але несподівана хвороба відсунула термін закінчення запису – а назва залишилася. До речі, крім нових пісень в альбом включені і пісні, які Джордж написав наприкінці 60-х – Woman Don’t You Cry For Me (1969), See Yourself (1967), Beautiful Girl (почата в 1969). ‘Thirty Three & 1/3’ став найуспішнішим альбомом Харрісона другої половини 1970-х років, досягнувши 11-го місця у США.

Цього дня в 1977 році гурт Nazareth випускає альбом Expect No Mercy. Дев’ятий за рахунком студійний альбом гурту містив звичний для гурту жорсткий, агресивний рок-н-рол, але вже з несподівано солідними інтонаціями. Певною мірою це було загравання з напрямком Adult Oriented Rock, що недавно з’явився, тобто “рок, орієнтований на дорослих”. Але все ж таки альбом ‘Expect No Mercy’ по напруженню і драйву поступається лише ‘Hair Of The Dog’.

Цього дня 1982 року виходить останній офіційний альбом гурту Led Zeppelin, випущений вже після смерті барабанщика Джона Бонема. Через два роки після того, як гурт припинив своє існування. Важко було придумати відповідну назву для цього диска, ніж слово набране великими літерами – CODA. Фінал, точка в кінці довгої і складної пропозиції, за якою вже нічого ніколи не піде. Альбом був збірник композицій, записаних у час у період 1970 по 1978гг. і ніколи раніше не видавалися. Особливою даниною пам’яті Джона Бонема став перемікшований Пейджем концертний запис барабанного соло, зроблений на концерті в Монтре ще 1969-го. Її так і назвали – “Bonzo’s Montreux”. Як автор цієї композиції значиться “John Bonham Drum Orchestra”.

У 2000 році в цей день альбом The Beatles 1 стартує в британському хіт-параді відразу з першого місця, де перебуватиме ще 11 тижнів. Це ж наскільки до кінця століття зголодніли народ за доброю, якісною музикою, складеною і виконаною від душі, а не тільки з бажання заробити! Щоправда, і матеріал був пальчики оближеш: тільки ті бітловські хіти, які ставали номером один. Власне, звідси і назва The Beatles 1.