20 травня

Joe CockerУ цей день у 1944 році народився майбутній великий співак так званого «блакитноокого соулу» Joe Cocker. Слава прийшла до нього в 1968 році, коли вийшов сингл із його версією бітлівської With A Little Help From My Friends. Просту пісеньку для дружніх посиденьок він перетворив на епічне полотно, зробивши з неї надемоційну соул-баладу на кшталт Рея Чарльза.
І надалі його творчість – це метал надзвичайної вокальної експресії, гіпнотичних обертонів і вражають інтонацій. На жаль, Джо Кокер поникнув цей тлінний світ у грудні 2014 року.

Beatles 19681968 року від людей таких подвигів, як багатоденна морська подорож, не потрібно. До Індії будь-якого бажаючого легко доставляли літаки. Саме так і вчинили учасники гурту The Beatles. В Індію вони літали літаком, у теплій компанії друзів і колег. Вони сподівалися набути нового духовного досвіду, а, можливо, і просвітлення під керівництвом розторопного індійського гуру Махаріші Махеш Йоги. Вони чесно намагалися виконувати його рекомендації. І навіть влаштовували змагання з тривалості безперервного медитування. Переміг, до речі, як не дивно Paul McCartney, він медитував 4 години поспіль. George Harrison і John Lennon протрималися лише 3,5 години. Якщо нові пісні, цілу купу яких вони привезли з Індії, вважати за просвітлення, то тоді вчення Махаріш виявилося всесильним, оскільки воно вірне. Так чи інакше, саме цього дня в 1968 році четверо Beatles зустрілися вдома у Джорджа Харрісон для того, щоб записати 23 нові пісні, створені в Індії, більшість з яких послужили основою для майбутніх платівок гурту Білого альбому та Abbey Road.

T. Rex Metal GuruСаме в цей день у 1972 році збірний альбом гурту T. Rex, що складається із синглів та бі-сайдів, під назвою Bolan Boogie опиняється на першому місці в Британії. Крім того, гурт відзначився на вищій позиції і в синглових чартах із піснею Metal Guru. Британія тріщала по швах від могутнього ходу «Королівського Тиранозавра», як Японія – від Годзілли. Популярність Марка Болана досягала майже захмарних бітловських висот. І йому навіть не треба було сильно морочитися з текстами. Він сипав чіпляючими рифами, як з рогу достатку, а потім накладав на них рядки, в яких сенс ледь вгадувався. І все-таки Болан чи жартома, чи серйозно висловлювався про ‘Metal Guru’, як про релігійну пісню. А все від того, що не довго думаючи він вигадав якесь божество, назвав його «металевим гуру» (і це ще задовго до появи стилю хеві-метал) і звернувся до нього з дивним проханням: «Металевий гуру, чи може таке трапитися, що повернеш мені мою малу. Вона, як ти знаєш, дика рок-н-рольна дитина». І так далі, так само, з легким натяком на текст старовинної балади “My Bonnie”.

Robert Plant Shaken N StirredЦього дня у 1985 році виходить альбом Robert Plant, який називався Shaken ‘N Stirred. Це був його третій сольний альбом, який ознаменував важливий етап не лише музичної кар’єри, але життєвого шляху вокаліста Led Zeppelin. “Помалу я починаю дихати”, – такі слова в пісні “Little by Little”. Минуло майже 8 років від дня смерті 5-річного сина Планта Каррака. І ця трагедія переслідувала його протягом усього цього часу. Склад музикантів, які брали участь у записі, той самий, що й у попередніх альбомах Планта, за винятком барабанщика. Філ Коллінз впритул зайнявся власною сольною кар’єрою, тому за ударну установку сіл Річі Хейворд із групи Little Feat. Щоправда, його партії записувалися у поєднанні з модною тоді драм-машиною.