20 липня

Цього дня у 1947 році народився найвідоміший музикант латиноамериканського походження. Його звуть Carlos Santana. Це той музикант, який зумів дивним чином поєднати в одне ціле рок, джаз, народну мексиканську музику марьячі та африканські ритми.
Той, хто очолив групу свого імені і яка підірвав Вудсток. Вражаючі ранні альбоми цього гурту стали справжньою класикою, золотим фондом сучасної культури. Ця музика – ніби законсервувала сонце тих безтурботних і щасливих часів, коли здавалося, ще трохи і світ стане кращим, чистішим.

Цього дня 1972 року вийшов другий альбом гурту Nazareth під назвою Exercises (Вправи). Що хотіли сказати такою назвою шебутні шотландці, здогадатися неважко. У ті далекі часи, коли вони ще остаточно не визначилися зі стилем, Nazareth не цуралися експериментів. Іншими словами, могли собі дозволити повправлятися у створенні нових та незвичайних музичних структур. Альбом вийшов незвичним, а тому й привабливим. Тут Nazareth досить сміливо використовують прозорі акустичні аранжування на основі звучання струнних та традиційної шотландської волинки.

Насторожено поставилися до перших кроків англійської групи Motorhead. Один із перших справжніх агрегатів жорсткого хеві-металу заснував виходець із спейс-рокової групи Hawkwind Ієн Кілмінстер, більш відомий у народі як Lemmi. Дебют гурту відбувся 20 липня 1975 року у лондонському концертному залі “КемденТаунРаундхауз”, де Моторхед випередив виступ BlueOysterCult.
“Найогидніша група у світі”, – таким невтішним епітетом охрестили Моторхед музикознавці, які побували на концерті. Хриплий, як у людожера, голос Леммі, помножений на страхітливу піратську зовнішність і ще раз помножений на шалено-монотонний рев гітар і ритм-секції, не відразу припав до душі не тільки критикам…