20 серпня

Robert PlantСьогодні святкує день народження Robert Plant, феноменальний вокаліст та фронтмен гурту Led Zeppellin. Він народився 1948 року. Його творчість незмінно викликає найжвавіший інтерес аматорів сучасної музики. Що й не дивно. Адже він, його голос, його пісні, його сценічний образ – все це стало, мабуть, найяскравішою алегорією рок-музики постбітлівської епохи. Своєю всесвітньою славою та популярністю Led Zeppelin багато в чому завдячують неймовірним вокальним даним Роберта Планта. Незважаючи на серйозний вік, він зберігає величезний творчий потенціал та свіжість музичної думки.

Phil LynottЦього дня в 1949 році народився Phil Lynott, творець, натхненник і лідер гурту Thin Lizzy, першого ірландського рок-гурту, який досяг світового визнання. Сам Лайнотт був лише наполовину ірландцем: мати ірландка, а батько – темношкірий вихідець з Бразилії. Можливо, ця вибухова суміш кровей у поєднанні з жорстоким загартуванням, яке цей хлопець отримав у передмісті міста Дубліна, і послужили основою для жорсткого саунду групи Thin Lizzy, який завжди вперто пульсує. Бас-гітара Філа Лайнотта та його голос досі залишаються втіленням у рок-музиці нестримно розгульної ірландської душі.

Bob Dylan Slow Train ComingВ 1979 році виходить альбом Bob Dylan під назвою Slow Train Coming. Тоді Ділан взявся за вивчення Нового Завіту, перейнявся заповідями Ісуса Христа і прийняв християнство. Свої думки щодо порятунку душі та наближення до Бога – в чому, власне, і полягає сенс життя за Євангелією – виклав у формі пісень альбому ‘Slow Train Coming’. Його неофітський запал багатьом видався надто гарячим. І навіть Леннон, найвідданіший шанувальник Боба Ділана, вирішив розпочати заочну дискусію зі своїм другом. Джон, з навмисним цинізмом завзятого нігіліста написав пісню «Служи собі самому» (Serve Yourself) як пародію на пісню Ділана «Треба служити комусь» (Gotta Serve Somebody) (у тому сенсі, що всі ми раби Божі). Правда, варіант Леннона так і не був опублікований за його життя.