20 жовтня

У цей день у 1950 році народився Tom Petty, один із тих рідкісних американських рок-музикантів, у творчості яких за всього їхнього американського менталітету домінують європейські рок-традиції. Ця риса характеру дозволила Тому зблизитися з Бобом Діланом, а через нього і Джорджем Харрісоном. Після чого стало можливим створення супер-групи Travelling Wilburys, в якій Том Петті був наймолодшим, але анітрохи не менш шанованим, ніж усі інші, музикантом.

Suzi Quatro Suzi QuatroДебютний альбом Suzi Quatro, який вийшов цього дня в 1973 році, відкрив неймовірні перспективи для всієї прекрасної половини людства в плані докладання своїх талантів на рок-н-рольній ниві. Виявилося, що тендітна і ніжна дівчина теж здатна грати і співати міцно збитий рок, який завжди вважався прерогативою сильної статі. Платівка звучала так, ніби Сюзі 10 років тримали на ланцюгу, але тепер вона вирвалася на волю і готова видати такий драйв, який навіть найкрутішим гаражним рокерам не снився. Король рок-н-ролу, кажуть, був такий вражений її виконанням “All Shook Up”, що не забарився запросити співачку до себе в Грейсленд. Але Сюзі відмовилася. Свій вчинок вона пояснювала так: “Я була не готова до зустрічі з ним. На той час у мене було всього три хіти“.

Frank Zappa Zoot AlluresЦього дня у 1976 році Frank Zappa випускає альбом Zoot Allures. Альбом чудовий вже тим, що представляє Френка Заппу як музичного новатора, здатного іноді відійти від свого безкомпромісного радикалізму. Це єдиний альбом Заппи, випущений лейблом Warner Bros.

Тоді ще не вирішився судовий позов з колишнім менеджером Заппи. І контракт Френка Заппи був тимчасово перепризначений від DiscReet Records на Уорнер Бразерс. Назва альбому якраз натякала на те, що Заппа дещо приголомшений такими вимушеними змінами. Справа в тому, що це англійська транскрипція французької ідіоми «Zut Alors!», яка зазвичай використовується для легкого подиву.

Led Zeppelin The Song Remains The SameЦе був не просто фільм-концерт гурту Led Zeppelin. У ньому була і спроба розкрити характери музикантів, їх звички, уподобання, частково особисте життя. Але все ж таки основу фільму склали три концерти Led Zeppelin, які проходили в нью-йоркській залі Madison Square Garden наприкінці липня 1973 року. З ряду причин фільм вийшов майже через три роки. І про ці причини менеджер гурту Пітер Грант висловився дуже лаконічно: “Це було найдорожче домашнє відео“.Led Zeppelin The Song Remains The Same1