21 березня

В 1963 році гурт The Beatles вперше виступив у ліверпульському клубі Печера. На той час гурт уже пройшов загартування в Гамбурзьких клубах. Тому й позиціонував себе, як «група Бітлз прямо з Гамбурга». Виглядали вони тоді навіть надто заморськи, не схожі на звичайних хлопців із Ліверпуля. Багато хто думав, що вони насправді німці. Схоже, саме тоді й почався потяг бітлів до містифікацій. Але, тим не менш, Бітлз того вечора були лише розігріваючою командою у улюбленців ліверпульської публіки, групи The Swinging Blue Jeanes.

Цього дня у 1977 році вийшов альбом Let There Be Rock гурту AC/DC. Його назва повністю виражала кредо групи, яка вже тоді стояла подібно до скелі, серед бурхливого моря різних модних стилів і напрямків, – стояла твердо і впевнено у своїй правоті, що тільки рок має значення в цьому суєтному світі. Альбом Let There Be Rock став останнім, у якому взяв участь басист Марк Еванс.

 

 

Цього дня у 1983 році гурт Pink Floyd випускає альбом The Final Cut – останню свою роботу за участю головного генератора ідей колективу, Роджера Уотерса. Те, що в групі не все гаразд, можна було зрозуміти вже хоча б за тим фактом, що Рік Райт на той час був звільнений із гурту і перейшов у статус сесійного музиканта.
Альбом взагалі передбачалося зробити як додатковий саундтрек до фільму Алана Паркера The Wall – з піснями, написаними та записаними спеціально для фільму. Але в процесі роботи початковий задум розрісся до повноцінного концептуального антивоєнного альбому.

В 1987 році ірландський гурт U2 посів перше місце в британському хіт-параді з альбомом Joshua Tree. Цей альбом – свого роду виняток із правил. Подібних одкровень у 80-ті роки ніхто від політизованої ірландської команди ніхто не очікував. І насамперед у плані саунду. У цьому величезна заслуга його продюсерів – Брайана Іно та Даніеля Лануа. Альбом ‘Joshua Tree’ групи U2 від початку до кінця вражає слухача надзвичайним емоційним напруженням.