21 травня

Цього дня в 1976 році американський гурт Blue Öyster Cult випускає один з найкращих своїх альбомів, який називався Agents Of Fortune (Агенти удачі). Цей альбом став апофеозом розвитку своєрідного стилю гурту – психоделічний хард-рок із елементами прогресиву. Центральним треком альбому стала пісня (Don’t Fear) The Reaper. Випущена у вигляді синглу, вона стала найбільшим хітом гурту Blue Öyster Cult.

У цей день 1977 року в США виходить альбом гурту Uriah Heep під назвою Firefly. У музиці цього альбому гурт намагався повернутися до фантазійної атмосфери своїх найкращих альбомів початку 70-х. І, не дивлячись на те, що в американських чартах альбом зайняв лише 166 місце, а в британських не з’явився взагалі, треба визнати, що результат зусиль гурту Uriah Heep по поверненню на свої кола був успішним. Особливо якщо врахувати чехарду зі складом, яка почалася в другій половині 70-х. За рекомендацією Роджера Гловера на роль вокаліста у групу взяли тоді мало кому відомого співака Джона Лоутона. І він не підвів.

Цього дня у 1982 році у гурту Queen виходить альбом Hot Space. Це був сміливий експеримент, який могли собі дозволити лише музиканти з величезним досвідом поєднання музичних стилів. Цього разу Queen задумали поєднати міць хард-року з енергією танцювальної музики. Несподівано вийшло щось нове.
Hot Space не скидався ні на що. У ньому, звичайно, вгадувалися відлуння нової хвилі, фанкових ритмів і навіть дискомузики. Але загалом – ця музика випадала з модної музичної тенденції, через що альбом був прийнятий з деяким подивом як публікою, так і критиками. А дарма! Чудовий альбом.

Цього дня у 1983 році на третьому місці у британському хіт-параді альбом американського гурту ZZ Top, який називався Eliminator. Це був найвищий рядок, який зумів досягти цей альбом, але вже одне це говорило про те, що гарячі ритми південного бугі-року нарешті стали близькими жителям Туманного Альбіону. На початку 80-х ZZ TOP зробили експансію на європейський ринок. В 1981 пройшло перше західнонімецьке турне, а в 1983 вихід альбому Eliminator приносить ZZ Tор європейську популярність.