21 червня

У цей день у 1944 році народився Реймонд Дуглас Девіс, або просто Ray Davies, артистичний і чарівний лідер гурту Kinks. Рей не збирався ставати рок-зіркою. У дитинстві він цікавився живописом, багато малював. Займався футболом та боксом. Крім того, з 10 років Рей грав у скіффл-групі. До 1963 року у нього вже був справжній рок-гурт The Ravens.
Орієнтувалась ця команда на чорний ритм-н-блюз. Але вже тоді гурт Рея Девіса звучав дуже жорстко. За цією жорсткістю на межі агресії лідер команди приховував м’який характер і спостережливий поетичний склад розуму. Всі ці його якості з особливою виразністю виявилися у творчості гурту Kinks.

Віктор Цой став феноменом вітчизняної рок-музики. Лідер рок-групи Кіно, музикант та кіноактор, він повною мірою – голос свого покоління. Його пісні мають неймовірну силу.
Творча спадщина Цоя переосмислюється наступними поколіннями музикантів. Явище, яке представляв гурт Кіно, було унікальним: те, про що співав Віктор Цой, не має прив’язки до часу.

Цього дня у 1965 році виходить перша платівка гурту Byrds, яка сповістила про появу фолк-року, нового напрямку у рок-музиці.

Головною особливістю цього альбому було те, що в ньому філософська поезія та особливий приглушений мелодизм Ділана набули чудової оправи у вигляді вишуканих аранжувань. Група The Byrds не просто переспівувала диланівські шедеври, але надавали їм нового ще глибшого сенсу.

Цього дня у 1969 році виходить безіменний альбом гурту Deep Purple, який іноді ще називають April за назвою центральної композиції альбому. На конверті альбому вміщено репродукцію картини Ієроніма Босха з триптиху «Сад земних насолод».

Це була частина триптиха, присвячена Босхом мукам грішників, що не розкаялися, в пеклі, серед яких можна розглянути і фото учасників групи. Цей альбом вважається найпрогресивнішим з усієї дискографії Deep Purple.

Цього дня 1986 року тринадцятий за рахунком студійний альбом гурту Genesis під назвою Invisible Touch посідає перше місце у британському хіт-параді, за кілька тижнів виходу у світ. Invisible Touch став четвертим альбомом Genesis, який підкорив вершину хіт-параду. Причому, всі ці альбоми були записані без участі Пітера Гебріела. Чарівний голос Філа Коллінза – виявився набагато прийнятнішим для широких мас!