21 серпня

Glenn HughesЦього дня в 1951 році народився Glenn Hughes, значна, хоча й суперечлива фігура для хард-року, взагалі, і для гурту Deep Purple, зокрема. Суперечливість ця виникла в ранній період його кар’єри, коли Гленн, замість того, щоб як всі підлітки захоплюватися рок-н-ролом і ритм-н-блюзом, перейнявся саундом Tamla Motown, звукозаписного лейблу, що спеціалізувався на чорній музиці – соул і фанк. Про його визначні музичні здібності говорить одне те, що вже в 17 років він зібрав цілком професійний колектив під назвою Trapeze. І якби не запрошення в Deep Purple в 1973 році, відмовитися від якого Гленн просто не міг, то ще невідомо, де зараз був би гурт Trapeze.

Alice Cooper Pretties For YouВ 1969 році виходить дебютний альбом гурту Alice Cooper, названий Pretties For You. Так, так, гурту, а не співака Еліса Купера. Хоча вже тоді Вінсент Фурньє, який усвідомив багаті можливості антиреклами, змінив ім’я, дане йому при народженні на жіноче – Еліс Купер. Точніше, спочатку йшлося лише про назву його групи. Але жіноче ім’я дуже скоро міцно приліпилося до фронтмена команди, любителю провокувати в атмосфері галасу та скандалу. На жаль, навіть не дивлячись на підтримку Френка Заппи та сміливість музичних рішень у рамках радикального гаражного року – альбом таки провалився у чартах.

Jethro Tull Rock IslandЦього дня у 1989 році виходить черговий альбом гурту Jethro Tull під назвою Rock Island. У самій назві, у найкращих рок-н-рольних традиціях, полягав множинний зміст. По-перше, Рок Айленд – це місто у штаті Іллінойс. По-друге, просто «скелястий острів». А по-третє, ще й «острів року». Ієн Андерсон вкотре змушений був відповідати на виклик злостивців, які були роздратовані тим, що премія Греммі в номінації «Краще виконання Року/Металу» в 1987 році була вручена групі Jethro Tull. Ієн Андересон і товариші переконливо продемонстрували те, що звуки флейти анітрохи не дисонують із важкими рифами. Відкриваюча композиція альбому Kissing Willie якраз така: жорстка, з різким звуком електро-гітари, і водночас саркастична завдяки знущальному тексту та азартній грі Андерсона на флейті.