21 листопада

Цього дня в 1966 році гурт Animals випускає альбом під назвою Animalism. То справді був останній альбом групи перед її розпадом – точніше припиненням діяльність у початковому складі. Хоча на той час групу вже залишили і клавішник Алан Прайс та барабанщик Джон Стіл. Але натомість Animals знайшли нового соратника у своєму прагненні підкорити американську ритм-н-блюзову сцену. Ним виявився Френк Заппа, на той час ще маловідомий музикант. Разом із ним Animals записали три пісні на альбомі. Одна з них належала авторству Заппи.

У цей день у 1969 році гурт The Moody Blues випустив альбом під назвою To Our Children Children Children (Дітям дітей наших дітей). Альбом став першим релізом щойно організованого власного лейблу групи Threshold Records. І тому альбом був надмірно і помпезно аранжований з використанням симфонічного оркестру і безлічі накладень. Для гурту Moody Blues згодом це стало серйозною перешкодою для виконання матеріалу альбому To Our Children Children Children в живу, на концертах.

У 1970 році в цей день сингл з композицією Voodoo Chile у виконанні Jimi Hendrix посів перше місце в британському хіт-параді. Пройшло два місяці після загибелі найбільшого гітариста всіх часів і народів, а британська громадськість тільки-но почала усвідомлювати всю величину його генія. Звичайно, до справжніх поціновувачів рок-музики це не стосувалося.


Цього дня 1981 року на вершину британського хіт-параду піднімається сингл Under Pressure, групи Queen. То справді був незвичайний сингл. Вперше та востаннє гурт записувався із запрошеним музикантом та співаком. Ним став не хто інший, як Девід Боуї. Сталося це майже випадково. Боуї якраз відпочивав у швейцарському місті Монтре, де гурт Queen працював над новим альбомом. Боуї вирішив їх відвідати. Як тільки він увійшов до студії, його відразу запросили зіграти спільний джем. Ця імпровізація і стала основою композиції ‘Under Pressure’. Незважаючи на легковагість такого підходу, у самій пісні досягнуто ефекту майже апокаліптичного напруження.