21 грудня

Frank ZappaЦього дня в 1940 році народився Frank Zappa, мульти-інструменталіст, продюсер, композитор, поет, ерудит, мислитель, а, найголовніше, людина, яка не давала спокою музичному бізнесу, постійно вставляючи йому шпильки. За свою 33-річну музичну кар’єру Заппа випустив понад 60 альбомів, які мало схожі один на інший. З його відходом із цього світу 4 грудня 1993 року, рок-музика і багато суміжні з нею стилі втратили камертон справжнього новаторства, ніж за великим рахунком і був для світу музики Френк Заппа.

Magical Mystery TourMagical Mystery Tour – так називався Бітловський фільм, прем’єра якого відбулася цього дня 1967 року. Навіть не дивлячись на те, що деякі жарти бітлів як справжніх британців у цьому фільмі були часом близькі до чорного англійського гумору, все ж, загалом, фільм ніс позитивний і життєстверджуючий заряд. Насамперед, за рахунок чудового музичного матеріалу.

10сс Greatest HitsЦього дня у 1979 році у гурту 10сс виходить альбом-збірка Greatest Hits, до якого увійшли найкращі пісні цього гурту за перші шість років існування. Потрібно визнати, що укладачі альбому постаралися на славу: на платівці зібрані чудові зразки творчості 10сс – вражаючі насамперед своєю різноманітністю. І якщо номерні альбоми групи являють собою цілісні твори, але потребують деякої інтелектуально-психічної підготовки, то GreatestHits – звучить на «ура!» від початку до кінця.