22 березня

The Beatles Please Please MeЦього дня в 1963 році було започатковано альбомну дискографію гурту The Beatles: виходить альбом Please Please Me with Love Me Do And 12 Other Songs. Перший альбом Бітлз був свого роду збіркою, відмінно відрепетованих та часто виконуваних на концертах номерів.
Часу на запис потрібно мінімум – протягом однієї робочої зміни. Грали бітли практично наживо. Тому альбом Please Please Me дотепер зберігає атмосферу спонтанності та відчуття свіжості.

Eagles On The BorderВ 1974 році вийшов альбом гурту Eagles, який називався On The Border. Під час його запису група зазнала значних потрясінь. І пов’язані вони були з тим, що колектив не знайшов спільної мови зі своїм продюсером Гліном Джонсом. Eagles несподівано потягло до жорсткішого, фатального звучання. Глін Джонс наполягав на звичному звуку кантрі-музики. Тому йому було вказано на двері. А йому на заміну запросили іншого, більш поступливого продюсера, Білла Шимчика.

Led Zeppelin Physical GraffitiЦього дня 1975 року подвійний альбом гурту Led Zeppelin під назвою Physical Graffiti піднімається на перше місце в американському хіт-параді, де й залишиться протягом шести тижнів. Один з найбільших альбомів в історії рок-музики ‘Physical Graffiti’ створювався нелегко протягом двох років (початок запису в листопаді 1973 року, випуск альбому в лютому 1975). І справа була навіть не в хворобі басиста-клавішника Джона Пола Джонса. Творився шедевр. А ця робота вимагає особливої вдумливості та усидливості.

10cc The Original SoundtrackВ 1975 році третій альбом гурту 10ссThe Original Soundtrack‘ з’явився в британському хіт-параді, в якому він проведе 40 тижнів поспіль і досягне 3 місць. Жодного відношення ні до якого фільму не мав. Це був один із тих оригінальних прийомів, яких у запасі у групи 10сс було безліч. Зазвичай музика до фільму пишеться після завершення або хоча б одночасно зі зйомками. Тут же музиканти пішли іншим шляхом, написавши та записавши музику до неіснуючого фільму. Ефект вийшов приголомшливий – як і сама музика: такий собі віртуальний фільм, який кожен із слухачів може зняти сам, створивши образи у своїй голові за допомогою власної фантазії.