22 квітня

Цього дня в 1950 році народився Peter Frampton, гітарист і вокаліст, найангелоподібніший рокер зі всієї цієї брутальної братії. Він також яскравий приклад самоучки, який за наявності абсолютного слуху і безмежної любові до музики може досягти приголомшливого успіху.
Фремптон змінив безліч команд, серед яких був і гурт Humble Pie. Потім розпочав дуже вдалу сольну кар’єру, в ході якої співпрацював і з Біллі Престоном, і Рінго Старром, і групою Bee Gees.

Саме цього дня в 1972 році вдруге у своїй історії Deep Purple підіймається на вершину британських альбомних чартів, цього разу з альбомом Machine Head. Як записувався та які пригоди супроводжували запис цього альбому – все це стало майже легендою. Таке відчуття, що учасники того другого «золотого» складу команди були – та загалом і залишаються – неабиякими екстремалами. Чим більше адреналіну в крові, тим краще. Звідси й натхнення від грандіозного диму над Женевським озером. Звідси і гарячий ентузіазм, що виник у порожніх коридорах закритого на зиму заміського готелю, де довелося проводити сесії звукозапису. Але побічним ефектом такої романтики часто буває виникнення напруженості у відносинах між учасниками подій. Історія дружби і ненависті Блекмора та Гіллана найкраще тому підтвердження.

Save The World (Врятуємо світ) – так називався альбом гуртів Geordie, який вийшов у цей день у 1976 році. Гурт із міста Ньюкасла з неповторним вокалістом Брайаном Джонсоном на чолі постарався записати по-справжньому прогресивний альбом, у якому сама форма виконувала концептуальну роль. Geordie легко переходять від глем-року, жорсткого харда та прото-металу в стилі Judas Priest то до легких експериментів з диско-роком упереміж рок-н-рольними мотивами Чака Беррі, то до гарячих ритмів реггі, які змінюються баладною протяжністю. Альбом, як мінімум, цікавий. Помилка у групи Geordie була одна: прагнення потрапити на всі уподобання.