22 травня

The Monkees HeadquartersЦього дня в 1967 році виходить третій альбом гурту The Monkees, який отримав назву Headquarters (Головний офіс). Після тривалої боротьби з випускаючим лейблом група зуміла досягти творчої автономії. Вперше альбом був повністю записаний самими Monkees, а не запрошеними музикантами. Мало того, в альбом включено кілька власних творів членів групи, що доводило їхню повну авторську спроможність і потенціал. Альбом Headquarters досяг у хіт-параді США першого місця, і змістити його з цієї позиції зміг лише бітлівський “Сержант”.

Wings Silly Love SongsСаме в цей день у 1976 році сингл гурту Wings з піснею Silly Love Songs на п’ять тижнів окупує верхній рядок американського хіт-параду. І знову Маккартні показував свій невгамовний, можна сказати, залізний характер, захований за м’якістю та пухнастістю. Так Маккартні відповідав на випади злостивців, які із завидною завзятістю знущалися з його схильності писати «дурненькі пісеньки про кохання». Можливо, Пол і не став би звертати на це уваги, але серед критичного гомону вклинився і голос його колишнього колеги та вічного опонента Джона Леннона. Треба було щось відповісти. І Пол відповів: «Ну так, я пишу простенькі і, можливо, навіть дурненькі пісеньки, але вони про кохання. А це почуття, без якого людина не здатна жити на тлінній землі». Приблизно так можна тлумачити текст Silly Love Songs. Ця пісня була свого роду декларацією прав автора «м’яких і пухнастих» мелодійних пісень: «всі кажуть, що так співати не можна, я говорю, що буду!»

Queen The MiracleЦього дня в 1989 році гурт Queen випускає альбом The Miracle, уже 16-ий за рахунком. Альбом практично миттєво злітає на перше місце у Британському хіт-параді. Квіни на той час добряче набридли в мистецтві адаптації самих попсових стилів. Яскравим прикладом тому стала бадьоренька річ Брайана Мея ‘The Invisible Man’, яка спочатку і повинна була назвати альбом, натякаючи на його неявну комерційну спрямованість. Обкладинка альбому, яка зображала особи всіх чотирьох учасників гурту, сплавленими докупи, символічно підкреслювало їхнє рішення стати єдиним цілим, тобто авторство пісень підписувати одним словом “Queen”. Відтепер усі гонорари та роялті ділилися між учасниками гурту порівну, незалежно від їхнього вкладу в роботу над піснями.

Ringo Starr Time Takes TimeЦього дня 1992 року вийшов альбом Ringo Starr Time Takes Time. Не минуло й 10 років від дня випуску попереднього альбому Рінго (пластинка ‘Old Wave’ вийшла 1983 року), а екс-бітл знову набув непоганої творчої форми. Роки мовчання не минули даремно. Рінго остаточно позбувся шкідливої ​​звички – пристрасті до міцних напоїв.
Альбом був дуже добре прийнятий критиками. Записувався з паузами протягом 1991 року під керівництвом таких відомих продюсерів, як Дон Уоз, Пітер Ешер, Філ Рамон та Джефф Лінн, який виступив і як сесійний музикант. Альбом вийшов напрочуд потужним, міцним і драйвом. Такого він старовини Рінго тоді точно ніхто не очікував. Ось що означає маленька допомога друзів!