22 серпня

Цього дня у 1970 році гурт Creedence Clearwater Revival з альбомом Cosmo’s Factory на вершині американського хіт-параду. Те, що цей альбом залишався на вершині чартів протягом 9 тижнів, уже говорить про безперечні переваги цієї роботи групи. На той час Creedence по обидва боки океану і без того користувалися надзвичайною популярністю, порівнянною за масштабом хіба що з бітлівською. ‘Cosmo’s Factory’ став свого роду Сержантом Пеппером групи Creedence. «Фабрикою Космо» жартівник, балагур та заводила, барабанщик Дуг Кліффорд називав репетиційну базу гурту – непогану назву для альбому.

Цього ж дня 1970 року шостий студійний альбом A Question Of Balance групи The Moody Blues на три тижні влаштовується на вершині британського хіт-параду. Якщо постаратися визначити відправну точку виникнення арт-року, то найкращої дати й не знайти. Справа в тому, що той симфо-рок, який сповідував гурт до запису альбому ‘A Question Of Balance’, був надзвичайно винахідливий і насичений різними технічними хитрощами та оркестровими аранжуваннями. Це робило його практично непридатним для «живого» концертного виконання. Бітлз, до речі, зіткнулися з такою самою проблемою на кілька років раніше. Але якщо бітли вирішили відмовитися від «живих» виступів, то Moody Blues пішли іншим шляхом. Вони постаралися, наскільки це можливо, спростити структуру своїх опусів для того, щоб вони стали доступними для відтворення не лише в студії, а й на сцені обмеженою кількістю музикантів. Але при цьому основною умовою залишалася вишуканість матеріалу. Прекрасна ідея! Шкода, що початкова червоточинка в ній закладена, призвела до того, що з часом призвела до того, що музика гурту Moody Blues з арт-року перетворилася на арт-поп.

В 1975 році виходить класичний альбом гурту Manfred Mann’s Earth Band, який отримав поетичну назву Nightingales and Bombers. Це останній альбом записаний гуртом у первісному складі: Манфред Манн, Мік Роджерс, Кріс Слейд, Колін Паттенден.

Назва альбому натхненна записом солов’їних співів, зроблених у роки Другої світової війни під час прольоту бомбардувальників Королівських Військово-повітряних сил, які прямували бомбити німецьке місто Мангейм. Фрагмент цього запису звучить у заключній композиції As Above, So Below. Але найвідомішим твором цього альбому є перша композиція Spirits in the Night, яка є обробкою пісні Spirit in the Night американського музиканта Брюса Спрінгстіна.