23 лютого

Beatles 1965 HelpБітлз до Куби так жодного разу й не доїхали. Хоча цілком могли б. Принаймні така можливість у них була. Багамські острови знаходяться у найближчому сусідстві з Кубою. Саме на цих островах і саме цього дня у 1965 році почалися зйомки острівних епізодів для майбутнього фільму Help!. Тоді він, щоправда, ще називався в голлівудському стилі Eight Arms To Hold You (Вісім рук, щоб обійняти тебе). Зима на Багамах самі розумієте, і не зима зовсім. Так що The Beatles не тільки попрацювали, а й відпочили, мабуть, на славу.

Suzi Quatro Devil Gate DriveЦього дня у 1974 році сингл Сюзі Кватро Devil Gate Drive піднімається на вершину британського хіт-параду і залишається там на 2 тижні. Для Сюзі це був її другий хіт номер один. А для її благодійників, продюсерів та сонграйтерів, авторів цієї пісні, Чинна та Чепмена вже четверте влучення «в яблучко» (якщо врахувати ще хіти гуртів Arrows та Sweet). Успіх пісні був забезпечений тим, що написана вона була спеціально для Сюзі, під її образ «маленької розбійниці» з її безпосередністю, харизмою і чарівністю. Сенс пісні зводився до виклику, який кидає молодше покоління старшому, дорослішаючи фізично, але ще не набравшись розуму. Власне, Suzy Quatro зі своєю бас-гітарою, розміром майже з неї саму, і була уособленням цього виклику. Хоча, кажуть, що поштовхом для створення пісні послужило те, що неперекладна гра слів Devil Gate Drive («чортеня з пухнастим хвостом») – це було домашнім прізвисько Сюзі.

George Harrison 1Саме в цей день у 1979 році у Британії виходить один із найпрекрасніших, і водночас, напевно, один із недооціненних рок-альбомів. Джордж Харрісон випускає в Британії свій черговий сольний альбом, який має назву просто George Harrison. Довгий час я не міг зрозуміти, звідки ця дивовижна гармонійність і умиротворення, які відрізняють цей альбом від інших творів Джорджа. Тут Харрісон ніби перевершив самого себе. Альбом просто іскриться сонячним світлом, яке було передане за допомогою музики. Жодної прохідної речі. Жодної пісні, що випадає із загального настрою. А все пояснювалося просто: Джордж знайшов своє нове і єдине кохання в особі Олівії Трінідад Аріас. І перебував у повній гармонії непереборного щастя.