23 березня

Genesis …and then there were three…Цього дня у 1978 році гурт Genesis випускає свій дев’ятий студійний альбом. Починала група як квінтет, але до кінця 70-х перетворилася на тріо. Звідси само собою народилася і назва альбому у формі дитячої лічилки ‘…and then there were three…’ (і тоді їх залишилося троє). Звідси й украй атмосферне загадково-поетичне оформлення альбому, зроблене дизайнерською фірмою Hipgnosis. Голова цієї фірми Сторм Торгерсон так пояснював концепцію дизайну: “Група втрачала своїх членів, і їх залишилося лише троє. Тексти пісень були про догляди та приходи, тому ми спробували зобразити все це за допомогою інтервальної зйомки. Таким чином, під’їхала машина, з неї вийшов”. хлопець і закурив сигарету. У процесі руху вогонь, від якого він прикурював, перетворюється на факел. Машина їде, залишаючи за собою трасуючий слід задніх ліхтарів…” Все це створювало відчуття великої рішучості, яку, і справді, мали троє музикантів групи Genesis, готові подолати всі труднощі та створити нові не менш чудові, ніж раніше, музичні ландшафти. Втім, альбом мало скидався на попередні роботи гурту. Замість складних композицій із ледве вловимим змістом, його заповнили номери досить доступні для сприйняття – якщо не за змістом, то принаймні формою. Філ Коллінз блиснув своїм поетичним даром. Тоні Бенкс – мелодійним. Майк Резерфорд – майстерністю мультиінструменталіста. Так що альбом Genesis ‘…and then there were three…’ вийшов, як і його обкладинка, напрочуд атмосферним.

Van Halen 1979В 1979 році виходить другий студійний альбом гурту Van Halen. Записувався альбом гарячими слідами того фурору, який зробив феноменальний дебютник цієї команди. Весь процес зайняв трохи більше трьох тижнів. Такій швидкості сприяло те, що більшість пісень була написана ще до запису першого альбому Van Halen і були записані як демо Джином Сімонсом з Kiss ще в 1976 році. Зокрема це стосується пісні “Beautiful Girls”, яка спочатку називалася “Bring on the Girls”.

 

ZZ Top EliminatorЦього дня в 1983 році гурт ZZ Top випускає альбом ‘Eliminator’. Це найбільш успішний у комерційному відношенні альбом гурту за всю її історію. Починаючи з альбому ‘Eliminator’ гурт став відомим і популярним у всьому світі.

Формула її успіху була проста, але дуже ефективна: поєднання блюзових мелодики з ритмами бугі-вуги, накладеними на типово хард-рокову основу у вигляді басу та ударних і дещо пом’якшене використанням синтезаторів. До цього додавалися нехитрі, але повні гумору та сленгу тексти. Що і надавало альбом ‘Eliminator’ гурту ZZ Top особливий шик.