23 травня

The Who TommyTommy – так називалася рок-опера про сліпоглухонімого хлопчика Томмі, який створив гурт The Who і який вийшов у вигляді альбому цього дня в 1969 році. Ідейний натхненник та керівник проекту, лідер-гітарист Піт Тауншенд вигадав вкрай трагедійний сюжет, для вираження власної філософії ставлення до світу.

На основі сюжету зусиллями музикантів гурту було складено 24 композиції, пов’язані не просто тематично, а й драматургічно. Це дозволили згодом не лише представляти Tommy у вигляді самодостатньої сценічної дії, але ще й режисерові Кену Расселу зняти на основі музично-поетичного матеріалу рок-опери чудовий художній фільм.

10cc Sheet MusicЦього дня у 1974 році виходить другий студійний альбом гурту 10сс, який мав досить амбітну назву на контрасті з рок-н-рольними традиціями, що заперечували необхідність повноцінної класичної музичної освіти. Альбом називався ні багато, ні мало Sheet Music . Цим учасники 10сс, які мали незвичайні музичні таланти і досвід, але й не менш розвинене почуття гумору, натякали на те, що їхня творчість набагато складніша, ніж здається на перший погляд.

Так воно й було. Просунуті критики оцінили задум за вищим розрядом та оцінили альбом як настільки пригодницький (у сенсі несподіваних музичних рішень), щоб він міг стати головною пригодою 1974 року! Альбом Sheet Music містив один головних хітів гурту 10сс The Wall Street Shuffle.

Kiss DinastyЦього дня в 1979 гурт Kiss випустив альбом, який отримав назву Dynasty. Для отримання однозначно комерційного саунду Kiss запросили продюсувати нову платівку Віні Понціа. Той продюсував раніше сольний альбом барабанщика Пітера Крісса, але саме Пітера було вирішено усунути від запису, мотивуючи це тим, що Крісс був не в змозі нормально виконати партії ударних інструментів.
Таким чином, на більшості доріжок ударні належать Антону Фіджу, сесійному барабанщику, який грав на ударних на сольному альбомі Ейса Фрейлі. Перший сингл з альбому I Was Made For Lovin You відрізнявся сильним креном у бік диско-музики, що й забезпечило йому успіх.

Nazareth Its SnazВ 1981 році гурт Nazareth дає концерт у залі Pacific Coliseum у Ванкувері, під час своїх північноамериканських гастролей. Концерт як концерт. Але з однією відзнакою. Записаний на ньому матеріал ліг в основу чудового подвійного зального альбому, який має офіційну назву It’s Snaz і неофіційну просто Snaz, оскільки на лицьовій стороні обкладинки альбому зображено лише половину оформлення і три літери залишилися на тильній стороні. Але навіть ця нісенітниця несподіваним чином робить свій внесок у загальний настрій цього альбому. А настрій цей дуже піднятий. Гурт звучить потужно, надзвичайно злагоджено, драйвово та запально. Звичайно, склад був посилений за рахунок другого гітариста та клавішника, чому Nazareth на цьому альбомі звучать набагато яскравіше та цікавіше, ніж в інших своїх студійних альбомах. Особливо гарна робота піаніста “з боку” Джона Лока. Залишається тільки дивуватися: чому Nazareth раніше майже не включали клавішні інструменти до музичної палітри альбомів.