24 січня

Цього дня в 1941 народився Neil Diamond, видатний американський співак і автор пам’ятних пісень.
Як не дивно, спочатку його власні записи не мали успіху. Популярність прийшла до Даймонда в 1967 році, коли написана ним пісня I’m a Believer стала бестселером у виконанні гурту The Monkees і провела сім тижнів на вершині національних чартів продажів.
З цього моменту Даймонд стає однією з ключових фігур руху «автора-виконавців» і незмінним учасником хіт-парадів.

Особливим успіхом мала натхненна дочкою президента Кароліною Кеннеді пісня Sweet Caroline — її включили до свого репертуару такі величини, як Елвіс Преслі, Френк Сінатра та Боббі Уомак.

Покарання без злочину, як відомо, не буває. Але для героя пісні Elvis Presley Jailhouse Rock все склалося не так уже й погано. Мало того, що він за ґрати потрапив випадково і ненадовго, йому ще й рок-н-рол було дозволено виконувати в стінах пеніцитарного закладу. Про це порушення тюремного розпорядку якраз і співається у пісні: «Наглядачі влаштували вечірку у окружній в’язниці. Туди покликали тюремний гурт, і вони почали грати. Група запалювала, і вся в’язниця почала свінгувати». Саме цього дня 1956 року сингл Елвіса Преслі ‘Jailhouse Rock’ увійшов до британського чарту відразу під номером один.


Цього дня у 1979 році гурт The Clash випустив свій перший сингл у США. Називався він I Fought The Law. У пісні співалося від імені юного правопорушника про те, як він шкодує про свої необдумані дії. Цікаво, що написана композиція I Fought TheLaw була ще в 1958 році. Її автор Сонні Куртіс був гітаристом гурту The Crickets, того самого гурту, з якого починав великий БаддіХоллі. Панк-рок-гурт Clash почув у старовинній пісеньці про юного злочинця знайомі панківські інтонації. В наявності зв’язок поколінь і безперервність рок-н-рольної традиції.