24 березня

Цього дня в 1972 році гурт Slade випустив свій перший концертний альбом названий просто ‘Alive!’ (Наживо!). То був третій альбом гурту. Але на ньому колектив постає у своїй постаті запеклих рокерів, закоренілих у своїй відданості улюбленому музичному жанру. Платівка з дивовижною достовірністю передає атмосферу концерту гурту, її нищівну енергетику та вміння увійти в такий тісний контакт із публікою, що недалеко до повного рок-н-рольного єднання душ усіх, хто зібрався у залі.

 

В 1973 році у Британії виходить один з тих поодиноких рок-творів, які є наріжними каменями рок-музики та які можна перерахувати на пальцях. Називався цей витвір – The Dark Side of the Moon, альбом гурту Pink Floyd (у США він вийшов на декілька тижнів раніше).
Загальнолюдські проблеми – час, гроші, шаленство, смерть – послужили відправними точками для гіпнотичних психоделічних п’єс, що продовжують лінію альбому Obscured By The Clouds. Але неймовірно ретельна і копітка робота в студії під керівництвом Алана Парсонса перетворила розрізнені музичні уривки в єдину грандіозну рок-сюїту, таку ж глобальну за змістом, як і вражаючу за формою.

Цього дня у 1986 році виходить альбом гурту The Rolling Stones під назвою Dirty Work (Брудна робота). Альбом цей був характерний тим, що гурт відійшов від своєї звичайної напівсерйозної манери, в якій створювалася більшість її популярних хітів. І на це була низка причин: відносини між двома «блимаючими близнюками», Міком Джаггером і Кітом Річардсом, сильно погіршилося. Настільки, що альбом міг стати останнім у дискографії Роллінг Стоунз. ‘Dirty Work’ присвячений пам’яті Іена Стюарта, який помер незабаром після закінчення запису альбому.

Також у 1986 році гурт Van Halen випустив альбом «5150» – перший диск з новим вокалістом Семмі Хегером, який прийшов на зміну Девіда Лі Роту. Свою назву альбом отримав на честь студії Едді Ван Халена (5150 Studio). Крім того, Едді Ван Халена мала однойменну гітару 5150. Зараз, щоправда, вона більш відома під назвою — Frankenstrat.