24 травня

Bob DylanЦього дня 1941 року народилася людина, без якої рок-музика навряд чи могла б вважатися культурним явищем XX століття. Це Роберт Цимерман, більш відомий як Bob Dylan. Ділан, безперечно, має яскравий музичний талант, але при цьому він ніколи не надавав належного значення мелодійній складовій своїх пісень (за нього це роблять інші виконавці, вони переспівують його пісні і надаючи їм закінченості та пишноти).

Але й до свого блискучого поетичного таланту, який визнаний усіма, навіть професійними поетами, далекими від будь-якої музики, Ділан ставиться поблажливо. Себе він називає не поетом, а “акробатом на трапеції”. І в цьому весь Боб Ділан – головний рок-гуру, філософ, ідеолог та натхненник.

UFO PhenomenonВ 1974 році гурт UFO випускає альбом, що одержав назву Phenomenon. Це був перший альбом на лейблі Chrysalis. Але для того, щоб укласти контракт з великим лейблом, групі довелося посилити свій стиль, тобто перейти від хитромудрого, але аморфного спейс-року до досить прямолінійного і динамічного хард-року. Цій зміні неабияк допоміг новий гітарист, Міхаель Шенкер, який прийшов до складу групи UFO зі Scorpions і змінив на цій посаді Берні Марсдена.

Van Halen OU812У цей день у 1988 році у Van Halen виходить альбом під дивною назвою, що нагадує таємний шифр. Називався альбом OU812. Щоправда, нічого таємного, як виявилось, у ньому не було. Просто в англомовної публіки є манера позначати ціле слово або однією літерою, або цифрою, які вимовляються майже як слово. Так що в назві альбому зашифрована ціла фраза Oh You Ate One Too, яку можна перекласти приблизно так: Так ти що, теж цим харчуєшся. Так гурт відреагував на перший сольний альбом свого колишнього соліста Девіда Лі Рота. Того сподобалося дати своєму дітищу таку назву «Eat ‘Em And Smile» («Їж, та посміхайся»). Колишні колеги не могли не підхопити цю гру, тим більше, що причаїли на Девіда певну образу. Втім, їх новий соліст, Семмі Хагар не тільки став чудовою заміною, але надав звучанню гурту нове забарвлення, трохи більш пом’якшене і набагато вишуканіше. Альбом “OU812” виконаний у вигляді синтезу музичних жанрів хеві-метал і хард’н’хеві, але музика і тексти набагато доступніші за широку аудиторію. Чому альбом чекав відчутний комерційний успіх у Сполучених Штатах.