25 серпня

В 1945 році народився Gene Simmons, американський бас-гітарист, вокаліст, актор і підприємець. Найбільш відомий як один із засновників групи Kiss, який виступає під сценічним псевдонімом The Demon, пускаючи з рота штучну кров, дихаючи вогнем і висовуючи язик.

Gene Simmons

Сіммонс почав музичну кар’єру ще підлітком, із гурту Lynx, який пізніше був перейменований на Missing Links. Зрештою, він розпустив гурт, щоб заснувати інший – Long Island Sounds. Паралельно із грою в цих гуртах Джин працював на низькооплачуваних роботах на стороні щоб заробити більше грошей, наприклад продавав використані книжки із коміксами. Пізніше він приєднався до нового гурту – Bullfrog Bheer. Цей гурт записав демо-пісню Leeta.
На початку 1970-их років Джин Сіммонс разом із Стенлі Айзеном (зараз відомий як Пол Стенлі) заснував гурт Wicked Lester та записав один альбом, який так і не був випущений. Незадоволені музикою та виглядом гурту, Сіммонс та Стенлі вирішили звільнити інших учасників гурту, але ця ідея наштовхнулась на опір, тому Сіммонс та Стенлі самі вийшли із гурту, який якраз збирався підписувати контракт на запис із Epic Records. Вони вдвох вирішили створити “справжній рок-гурт” та почали шукати барабанщика. Вони знайшли оголошення розміщене Джорджем Пітером Джоном Кріскулою, який на той момент грав у клубах в Брукліні, і запросили його до себе. Ще трохи згодом на оголошення, яке тріо розмістило в газеті The Village Voice, відгукнувся Пол Фрейлі (зараз відомий як Ейс Фрейлі), який став соло-гітаристом новоствореного гурту Kiss. В 1974 році гурт випустив свій дебютний альбом, який називався так само як і гурт – Kiss. Стенлі зайняв роль головного виконавця на сцені, а Сіммонс став рушійною силою того, що пізніше переросло в Kiss-мерчендайзінг.

Rob Halford

В 1951 році на світ з’явився британський музикант Rob Halford, автор пісень та продюсер, в першу чергу відомий як вокаліст британського хеві-метал-гурту Judas Priest.
Покинувши колектив в 1993 році на хвилі спаду інтересу до металу, Гелфорд довгий час експериментував з різними музичними жанрами, що не викликало розуміння у давніх шанувальників співака. Проте, повернувшись до традиційного металу, він як сольний виконавець досяг успіху, куди більшого, ніж користувався на той момент покинутий ним гурт. Повернення Гелфорда в Judas Priest в 2003 році повернуло гуртові колишню популярність, але в той же час не стало перешкодою для сольної кар’єри музиканта в рамках його власного гурту Halford.

Elvis CostelloЦього дня у 1955 році народився один із найнеординарніших музикантів сучасності Elvis Costello. Завдяки ірландським корінням, навчався у католицькій школі, на відміну більшості його однолітків, вихованих в англіканстві. Можливо, католицький світогляд і дав його художній натурі ту призму, через яку він згодом став вдивлятися в навколишній світ, бачачи в ньому торжество нісенітниці, брехливих кривлянь та іншої безглуздої мішури. Його ранні пісні пройняті найжорстокішим сарказмом, зовсім несподіваним для молодика. Втім, саркастичний погляд на навколишній світ Елвіс Костелло зберігає протягом усього свого творчого шляху.

Eric Clapton UnpluggedВ 1993 році у продажу з’явився альбом Eric Clapton із серії концертних альбомів, записаних в ефірі MTV Unplugged. Альбом так і називався Unplugged і включав 14 улюблених пісень Клептона. Серед них виділялися дві: посвячення трагічно загиблому в 1991 році синові Еріка – Конору – “Tears in Heaven” і перероблена версія пісні Layla, що спочатку виконувалася колективом Клептона Derek And The Dominos. Все це звучало на максимумі емоційності, на яку, як виявилося, здатний цей дуже стриманий музикант. Не дивно, що за цей альбом Клептон отримав одразу шість премій Греммі.