25 вересня

Ringo Starr Beaucoups Of BluesВ 1970 році виходить вже другий сольний альбом Ringo Starr, який називався Beaucoups Of Blues. Цього разу маестро барабанних паличок вирушив за океан у місто Нешвілл, столицю кантрі-музики, де як фанат кантрі-енд-вестерн пристрасно бажав доторкнутися до корифеїв улюбленого стилю музики. Зважаючи на все, Рінго отримав масу задоволення, працюючи над альбомом, в якому йому допомогли навіть учасниці вокального ансамблю The Jordanaires, які підспівували самому Елвісу. І це задоволення з лишком скупало той факт, що хіт-парадах альбом провалився.

John Lennon Cold TurkeyЦього дня 1970 року John Lennon приступив до запису пісні Cold Turkey. Ця пісня – повна протилежність сонячній бітлівській життєрадісності. І в цьому бачиться величезне бажання Леннона відійти від образу всім приємного та всіма улюбленого бітла. Він справедливо вважав, що на таких, як він, до яких прислухається молодь, лежить величезна відповідальність за кожне сказане чи проспіване слово. І кому, як не йому, необхідно попередити недорослей про небезпеку захоплення речовинами, які нібито розширюють свідомість, а не справи вбивають і свідомість, і тіло, і душу. Жахи наркотичної ломки в пісні Cold Turkey Джон Леннон зобразив із властивим йому талантом.

Black Sabbath Vol. 4В 1972 році виходить четвертий студійний альбом гурту Black Sabbath, який називався просто Vol. 4. Це був період, коли здоровий глузд залишив усіх, включаючи досить серйозного Тоні Айомі. Команда вирішила, що вони досягли такого рівня, коли все дозволено. І що їм нема чого приховувати свої шкідливі звички та погані нахили. А навіть навпаки – ними можна і треба бравірувати. Одну з пісень довелося переписувати, бо некерований Оззі весь час вигукував непристойні слова, яких не було в тексті. Тим не менш, на альбомі Vol.4 є композиція Supernaut – найважча річ в репертуарі Black Sabbath.

Black Sabbath Technical EcstasyУ 1976 році 25 вересня виходить альбом гурту Black Sabbath, який носив назву Technical Ecstasy. Тоні Айомі цього разу постарався приборкати розхлябаність колег і взяв кермо влади в свої руки. Музика гурту стала більш вишуканою за рахунок залучення звучання синтезаторів та струнного оркестру. Для цього як запрошений музикант у записі взяв участь клавішник Джезз Вудрафф. Він досі стверджує, що співавтором половини пісень. Можливо, що саме завдяки його участі у створенні музичного матеріалу він витриманий у суворій відповідності до концепції важкого звуку Black Sabbath.

John BonhamЦей день у 1980 році відзначений черговою рок-н-рольною трагедією. У віці 32 років тлінний світ залишив Бонзо, єдиний і неповторний John Bonham, барабанщик гурту Led Zeppelin. З усієї групи він, до речі, був найбільшим життєлюбом і оптимістом, епікурейцем неабиякою, але цілком земною людиною. Може здатися, що ті загравання з темними силами, які вели інші цепеліни, на чолі з аматором чорної магії Джиммі Пейджем, позначилися саме на ньому. Але все-таки людина – сам коваль свого щастя та нещастя. Так що до плачевного кінця Джона довели його шкідливі звички і особливо пристрасть до алкоголю, який він вживав у непомірній кількості, особливо в останній день свого життя. На щастя, на платівках Led Zeppelin ритмічний талант Бонема знято повністю.