25 жовтня

Chris NormanЦього дня у 1950 році народився Chris Norman, харизматичний фронтмен гурту Smokie. Він має таку непідробну чарівність, яка змушувала фанатів цієї групи захоплюватися при перших звуках його голосу. Звичайно, не тільки через його відкриту і добродушну посмішку, а й завдяки його мелодійному та виконавському таланту.

Matthias JabsВ 1955 році народився німецький рок-музикант Matthias Jabs, гітарист гурту Scorpions. З дитинства дуже любив грати на гітарі та слухати рок-музику. До 10 років Маттіас вже досить добре володів гітарою і намагався писати свої власні композиції. З 14 років Маттіас вже грав у різних рок-групах. У червні 1978 року Маттіас приїхав до Лондона на кастинг гітаристів у групу Scorpions та виграв його. З того часу він є беззмінним лід-гітаристом. Зусилля Маттіаса сильно вплинули на силу, навички та інтелект Scorpions. Ябс ніколи не зупиняється на одній гітарі. Можливо, він більше відомий нам за його традиційною смугастою гітарою Gibson Explorer. Для нього випустили ексклюзивну версію Fender — але, незважаючи ні на що, він, як і раніше, наполягає на тому, що під час концертів гратиме на Explorer. У 2010 році став ендорсером електрогітар Cort, які випустили дві його підписні моделі. Також багато років на всіх концертах, як і колега за гуртом Рудольф Шенкер, грає на електрогітарах Dommenget, виготовлених майстром особисто для них — Explorer з одним або двома хамбакерами (на фото), тремоло Флойд Роуз, стратокастерівською мензурою та декою розміром 90% від стандартної деки Gibson Explorer, а також Jabocaster, стратокастер із хамбакерами та Флойд Роуз, який у рамках ендорсменту випускався і під маркою Fender.

The Rolling Stones 1964

Хаос вийшов із виступу гурту Rolling Stones на шоу Еда Саллівана цього дня в 1964 році. Гурт виконав лише дві пісні Around And Around та Time Is On My Side, але на публіку в залі вони справили катастрофічний вплив. У студії почалося справжнє кінець світу. Наляканий Ед Салліван після виступу Роллінгов заявив, що ноги цього гурту ніколи більше не буде в його програмі. Проте з 1965 по 1969 роки Роллінги виступили на шоу Еда Саллівана ще 5 разів.

Jethro Tull This WasЦього дня у 1968 році виходить дебютний альбом британського рок-гурту Jethro Tull. Альбом називався This Was і був дітищем двох лідерів – Міка Ебрахамса та Єна Андерсона, який тоді ще не взяв кермо влади групою повністю в свої руки. Та й флейту в руки він узяв лише півроку тому. Загальний стиль групи того періоду Андерсон визначав, як “якусь суміш прогресивного блюзу з щіпкою джазу”. Ебрахамс залишив Jethro Tull відразу після запису дебютного альбому і створив власний гурт Blodwyn Pig.