26 травня

Levon HelmЦього дня у 1943 році народився один із найвидатніших барабанщиків світового року – Levon Helm. Але його майстерність гри на барабанах і навіть його видатні вокальні дані у поєднанні з його здібностями як генератор ідей зробили його одним із головних персонажів групи The Band. Ця група кілька років була штатним акомпануючим колективом у самого маестро Боба Ділана. Саме Левон Хелм написав і виконав найкращі композиції з репертуару цієї групи. Левон Хелм пішов із життя у 2012 році.

The Beatles Yellow SubmarineЦього дня в 1966 році The Beatles записують одну з своїх знаменитих пісень, що стала свого роду гімном бадьорості і життєлюбності. Називалася пісня Yellow Submarine (Жовтий підводний човен). Ідея пісні народилася завдяки Рінго Старру, для якого на будь-якому альбомі Beatles обов’язково приділялося місце.
Ну а оскільки у Рінго був імідж великої дитини, наївної і безпосередньої, то для нього Леннон і Маккартні вирішили написати дитячу пісню-казку. У цьому їм допоміг ще один поет-казкар, рок-бард Донован, у якого всі пісні були сповнені подібних казково-поетичних метафор. Саме Доновану належить рядок Sky Of Blue And Sea Of ​​Green.

Frank Zappa Absolutely FreeЦього дня в 1967 році виходить альбом Frank Zappa, що носив назву Absolutely Free (Абсолютно вільний). Музикант з активною громадянською позицією, Френк не міг пройти повз практично всі прояви людської дурості, заздрості, жадібності, гордості. Заппа ніби каже: звільніться від цих пороків, і тільки тоді знайдете справжню свободу. Ця ідея була надзавданням альбому. А основна його тема лежала у політичній площині. У 1968 році, під час Празької весни, пісня з цього альбому Френка Заппи ‘Plastic People’ стала гімном свободи в Чехословаччині, де народ намірився будувати «соціалізм з людським обличчям».

The Edgar Winter GroupСаме в цей день у 1973 році американці The Edgar Winter Group із синглом Frankenstein посідають перше місце в американських чартах. Назва цієї композиції було пов’язано не так з її змістом, як із процесом її творіння. Справа в тому, що початковий запис був набагато довшим, ніж його фінальна версія. Потрібно було зробити безліч вирізок, щоб скоротити хронометраж. В остаточному вигляді магнітофонна стрічка, порізана і склеєна в багатьох місцях, нагадувала «потвору доктора Франкенштейна», теж, як ви пам’ятаєте, зібране з різних частин. До речі, під час концертного виконання цієї епічної композиції (вже в початковому повному її вигляді), Уінтер вперше в історії рок-музики вдягнув на себе портативні клавіші на ремені, точнісінько як гітару. Це дало йому можливість вільно пересуватися сценою та задіяти ще кілька інших інструментів. На концерті All-Starr Band у Москві та Пітері минулого року цей старовинний номер Едгара Вінтера користувався величезним і заслуженим успіхом.