26 січня

Sweet BlockbusterЦього дня у 1973 році гурт Sweet підкорює вершину хіт-парадів з піснею Blockbuster. Це був єдиний раз, коли Sweet зайняли перше місце. І це не дивлячись на те, що гурт був постійною учасницею телепрограми ‘Top Of The Pops’. Срібні чоботи музикантів на високих підборах, блискучі гітари з барабанами і дико блискучі різнокольорові вбрання – дуже вигідно виглядали в очах режисерів кольорового телемовлення! Це і був пік розквіту глем-року.

 

Ringo Starr Youre SixteenУ цей день у 1974 році сингл Рінго Старра з піснею Your Sixteen займає перше місце в США і третє в Британії.
Ця нехитра життєрадісна пісенька була написана ще в 1960 році Джонні Барнеттом. Але вона якнайкраще підходила до творчої, співочої та сценічної манери Рінго Старра – такого собі бадьорка-веселуна.
Він із задоволенням продовжує співати її на своїх концертах. Найцікавіше, що захоплення чарівністю шістнадцятирічної дівчинки у виконанні 75-річного Рінго виглядає цілком природно і не викликає жодних глузувань.

David Bowie Station To StationВ 1976 році в британському хіт-параді з’являється альбом Девіда Боуї, який має назву Station To Station. Сама назва альбому – “Від зупинки до зупинки” – говорила про те, що для його автора ця робота була перехідною. У плані музичному – Боуі поступово відходив від синтетичного соулу та білого фанку до електронного мінімалізму на кшталт німецьких авангардних рокерів гуртів Can та Kraftwerk. Але й у плані особистому – альбом Station To Station – це відображення змін у самому житті Девіда Боуї: він розійшовся з громадянською дружиною Енджі і намагався розібратися зі своїми уподобаннями до поганих речовин.

David Lee Roth SkyscraperЦього дня у 1987 році виходить другий студійний сольний альбом Девіда Лі Рота ‘Skyscraper’. Він був сповнений неповторних вокальних кульбітів і викрутасів. Та й інші музиканти, включаючи гітариста Стіва Вая та басиста Біллі Шіена, не підкачали. Альбом залишає дуже сприятливе враження, насамперед завдяки відчуттю сонячної Каліфорнії – а воно є основою позитивного світовідчуття Девіда Лі Рота. Шкода, що після запису альбому дружний колектив розсипався: Стів Вай пішов у групу Whitesnake, а Біллі Шіен зайнявся організацією власного проекту ‘Mr. Big’.