26 лютого

Цього дня в 1965 році виходить сингл з композицією She Just Satisfies гітариста-початківця Jimmy Page. Пейдж тоді ледве виповнився 21 рік, але амбіцій у нього вистачило б на трьох. Вже тоді він експериментував зі змішанням рок-н-ролу та ритм-н-блюзу і мав намір розпочати сольну кар’єру, оскільки вже тоді вважався вельми авторитетним мультиінструменталістом. До того ж, він міг співати. Єдиний музикант, кого все ж таки довелося запрошувати на запис пісні She Just Satisfies, став сесійний барабанщик.

В 1966 році альбом The Beatles під назвою Rubber Soul посідає перше місце в американському хіт-параді. Цей альбом ознаменував собою якісний стрибок гурту у підході до твору та виконання музичного матеріалу. На це й натякала двозначна назва альбому, в якому крився натяк на музику у стилі соул. У той момент Леннон і Маккартні були просто зачаровані цією музикою та піснями її короля, Рея Чарльза.

В 1981 році виходить альбом передвісників «нової хвилі британського хеві-металу» гурту Judas Priest під назвою Point Of Entry. Мабуть, вважаючи, що приналежність до еліти британського металу дозволяє особливо не напружуватися, Judas Priest записали альбом, який багато хто з шанувальників порахував відходом у бік від основного напряму, якщо взагалі не кроком назад. Ураганний хеві-метал несподівано змінився набагато більш полегшеним саундом, пісеньками зі спрощеними, банальними текстами про підліткові взаємини. Після таких сильних і найголовніше хітових робіт як “Killing Machine” і “British Steel”, новий альбом сприймався як якийсь знущання. Але все пояснювалося просто: фронтмен групи та основний автор текстів, Роб Хелфорд втомився співати про демонів і вбивць і впав у найжорстокішу ностальгію за ранніми 70-ми роками, за тим невигадливим і наївним хард-роком, з якого гурт Judas Priest починав. Втім, його виправдання потонули у гуркоті інших зірок британського металу. Альбома “Point Of Entry” гурту Judas Priest так і залишився незрозумілим.

Цього дня у 1995 році колишні учасники гурту Led Zeppelin Джиммі Пейдж та Роберт Плант розпочали річний світовий тур концертом у Пенсаколі, штат Флорида, на підтримку альбому «No Quarter».Оскільки в турне не запросили колишнього басиста Led Zeppelin Джона Пола Джонса (взяли басиста Чарлі Джонса з групи Роберта Планта), відносини між колишніми колегами розпалилися.

Про Джонса взагалі начебто забули. Конфлікт досяг апогею після того, як на запитання одного з репортерів, де знаходиться Джон Пол Джонс, Плант відповів: “Зовні, паркує автомобіль”.