26 вересня

У 1964 році в цей день сингл Roy Orbison під назвою Oh Pretty Woman стартує на першому місці в американському хіт-параді. Це найвідоміший хіт Орбісона. Хоча в день його створення Рой Орбісон разом зі автором Біллом Дізом не сподівалися написати щось варте. Якоїсь миті їхніх творчих мук дружина Роя, Клодетт, зазирнула в кімнату і повідомила, що їде до міста за покупками. Рой про всяк випадок поцікавився, чи їй не потрібні гроші. Клодетт не встигла нічого відповісти, як дотепний Білл вигукнув: “Гарненькій жінці гроші ніколи не потрібні! (Pretty woman never needs any money)”. Орбісон замість того, щоб образитися за дружину, відразу розвинув цю думку і заспівав: “Pretty woman walking down the street”. Білл почав відбивати ритм по столу долонями. Коли Клодет повернулася з магазину, хіт був уже готовий!

The Beatles Abbey RoadЦього дня у 1969 році виходить альбом Abbey Road, який став вершиною студійної творчості гурту The Beatles. Цей альбом є яскравим прикладом діалектичної єдності та боротьби протилежностей. Четверо бітлів на той час не становили єдиного цілого, того самого чотириголового симпатичного монстра, з яким вони асоціювалися у шанувальників. Але це не завадило їм записати справжній шедевр. Леннон тоді прагнув повернутися до коріння, грати початковий рок-н-рол, з якого все почалося. Маккартні мріяв створити рок-симфонію. Харрісон привніс до альбому найтоншу лірику. Рінго Старр – гумор. Звідси це неймовірне відчуття всеосяжності музики грандіозного рок-альбому Abbey Road.

Madness AbsolutelyУ 1980 році в цей день виходить другий студійний альбом групи Madness під назвою Absolutely. В інтерпретації Madness стиль ямайської музики ска – екзотичної для туманного Альбіону та й для європейців взагалі – набув нового розвитку.

В основному за рахунок аранжувань на кшталт «нової хвилі» та рок-а-біллі. Залишилася сама суть музики ска – суміш смутку та життєрадісності. Про альбом ‘Absolutely’ музичний критик New Musical Express написав: “При всьому бажанні цю платівку не можна було зробити кумеднішою і дотепнішою”. Альбом ‘Absolutely’ гурту Madness містив абсолютний хіт – пісню ‘Baggy Trousers’, яка піднялася до 3 місця британському сингловому чарті.