27 травня

Bob Dylan The Freewheelin Bob DylanЦього дня у 1963 році виходить альбом Bob Dylan, який називався The Freewheelin Bob Dylan, тобто «вільний, розкутий, нічим не обмежений» Боб Ділан, хоча слово freewheeling в автомобільній термінології означає рух накатом, за інерцією. Певною мірою так воно й було. Другий свій студійний альбом Ділан записав після розгону за допомогою свого дебютника. Але на відміну від першого альбому, на якому було всього дві його власні пісні, ‘The Freewheelin’ Bob Dylan’ представив творчий талант Боба Ділана у всій повноті.

Wings Venus And MarsСаме в цей день у 1975 році його гурт Wings випускає один із найпотужніших альбомів в історії гурту, який називався Venus And Mars. Paul McCartney йшов семимильними кроками до тієї самої вершини рок-н-рольного Олімпу, яку він покинув ненароком, розлучившись з The Beatles. Venus And Mars – альбом, в якому він вирішив врахувати всі недоліки попередніх своїх сольних витворів: розхлябаність альбому ‘McCartney’, сируватість і щенячу безпосередність ‘Ram’, гаражний непричесаний саунд ‘Wild Life’, звукові псевдогламурні надмірності’ і, нарешті, надзвичайну спонтанність Band On The Run. Тут все враховано: схильне до суворої дисципліни, відшліфовано до межі, відміряно, зважено і відшліфовано до блиску. І лише в цій розважливості можна побачити нестачу альбому. В іншому ж ідеальна робота. Комар носа не підточить!

Uriah Heep High And MightyВ 1976 році гурт Uriah Heep випускає свій черговий альбом під назвою High And Mighty. Це досить грамотна та професійна робота досвідчених музикантів. Але про те, що не все так райдужно в групі, говорило те, що беззмінний продюсер групи Джеррі Брон збирався відмовився від роботи над альбомом: йому не сподобався сам матеріал. На думку Міка Бокса, хіпи дійсно трохи перемудрили з експериментами і не витримали балансу між рок-н-ролом і баладами. Тим не менш, назва альбому звучала дуже гордо «Високий і могутній», навіть не дивлячись на проблеми з провідним вокалом у виконанні Девіда Байрона, який все більше підпадав під вплив «зеленого змія». Вокал у композиції ‘One Way Or Another’ Кену Хенслі та Джону Уеттону довелося розділити між собою.

Sex Pistols God Save The QueenЦього дня у 1977 році сингл гурту Sex Pistols під назвою God Save The Queen випущений у Сполученому Королівстві. Зміст цієї панк-пісні протесту зводилося до простої думки, що у всіх бідах англійської молоді винна одна королева, з її нібито «фашистським» режимом. Випуск синглу супроводжувався наростаючою лавиною скандалів. Мало того, що пісню було заборонено до трансляції на радіо та телебаченні. Мало того, що великі магазини відмовлялися ним торгувати. Ще й персонал фабрик із виробництва платівок саботували роботу з випуску цього синглу. Всі ці скандали підігріли інтерес публіки до пісні та зіграли на руку лідерам англійського панку. Сінгл посів друге місце у офіційних чартах.