27 серпня

Beatles PresleyЦього дня 1965 року, під час п’ятиденної перерви у Північноамериканському турі, четверо з The Beatles відвідали Елвіса Преслі. Збулася їхня дитяча мрія про знайомство з королем рок-н-ролу. Але ця зустріч принесла більше розчарувань, ніж захоплення. Елвісу не дуже хотілося спілкуватися з головними своїми конкурентами на світовій поп-сцені. Але на зустрічі наполягав його менеджер полковник Паркер. Отже, зустріч почалася в напруженій обстановці, але в цілому все пройшло більш-менш гладко. Вже після зустрічі, наступного дня Леннон таки зважився виявити свої почуття: він попросив передати Елвісу, що якби його не було Елвіса, то він, Джон, не став би ніким. Елвіс лише посміхнувся у відповідь на це.

Manfred Manns Earth Band The Roaring SilenceВ 1976 році виходить альбом The Roaring Silence гурту Manfred Mann’s Earth Band. На цей раз Манфред Менн вирішив відійти від жорсткого року, який був представлений на попередніх альбомах його команди. Він вирішив стати зрозумілішим широким масам слухачів. Для чого дещо пом’якшив аранжування, розбавивши їх саксофонними вставками у виконанні знаменитої джазової саксофоністки Барбари Томпсон, жіночим бек-вокалом, хорами, струнними та духовими. І все ж альбом The Roaring Silence – справжній арт-роковий колаж, в який поряд з обробками композицій Брюса Спрінгстіна та Майка Херона, вплетені фрагменти з творів Стравінського та Шуберта.

Alan Parsons Project EveУ цей же день 1979 року під маркою Alan Parsons Project виходь альбом, названий просто Єва. Алан Парсонс та його найближчий друг і співавтор Ерік Вульфсон цього разу обрали темою для своїх музично-філософських роздумів нерозгаданий феномен, який називається жіночою природою. Повною мірою суперечливість цієї природи виявлено вже на обкладинці альбому. На ній зображені три молоді миловидні жінки. Але гарні вони лише на перший погляд. Вуалі приховують їх спотворені виразками обличчя. Альбом, проте, публіука прийняла прихильно. Чого не можна сказати про критики. Вони назвали Проект Алана Парсонса оркестром Джеймса Ласта у рок-музиці!

Stevie Ray VaughanЦього дня 1990 року трагічно загинув один із унікальних гітаристів блюз-року – Stevie Ray Vaughan. Він загинув під час аварії вертольота, пілот якого, при спробі пролетіти крізь туман, врізався в гірськолижний спуск. Сталося це після концерту в Alpine Valley Music Theatre у штаті Вісконсін, де він виступив на одному майданчику з Робертом Креєм та Еріком Стюартом. Разом зі Стіві Рей Военом у тому злощасному гелікоптері перебували троє музикантів із супровідної групи Еріка Клептон. Стіві Рею Воену було 35 років.