28 травня

John FogertyУ цей день у 1945 році народився John Fogerty – людина, без співочого, творчого та виконавчого таланту якої неможливо уявити творчість одного з найбільших гуртів класичного року, гурту Creedence Clearwater Revival. Цей гурт на рубежі 60-х-70-х міг цілком претендувати на лідерство в галузі світової рок-музики, якби не одне «але». При всьому своєму неймовірному таланті і природному іміджі простий робітника, у Джона Фогерті був нелегкий характер. Він нікого не допускав до мікшерського пульта, вважаючи власну думку єдино правильною. Це зрештою і спричинило розвал групи.

Creedence Clearwater Revival Suzie QЦього дня 1968 року на прилавках музичних магазинів з’явився перший альбом гурту Creedence Clearwater Revival. Група на цьому альбомі ще віддає данину модної в ті роки психоделії в розгорнутій кавер-версії Suzie Q Дейла Хокінса.
Але все ж таки домінував власний саунд групи Криденс, в основі якого лежав кореневий немудрий рок-н-ролле, який отримав друге дихання. Криденс представили публіці рок-н-рол нового покоління. Такий новий та незвичайний саунд мало кого міг залишити байдужим.

Alan Parsons Project Pyramid«Від зльоту та падіння стародавньої династії до пошуку ключа для розгадки секретів всесвіту, цей альбом призначений для посилення примарної луни минулого та дослідження нерозгаданих таємниць сьогодення. Піраміда… останнє з чудес стародавнього світу, що залишилися». Такий епіграф надіслав Алан Парсонс альбому Pyramid, який був випущений цього дня 1978 року. Цей твір Alan Parsons Project був музично-поетичним роздумом на тему таємниць єгипетських пірамід. Але Парсонс у жодному разі не претендував на сувору науковість. Головною його метою було все ж таки досягнення ідеального поєднання і точної відповідності однієї звукової структури інший. Як великий знавець законів музичних гармоній, Алан Парсонс легко вводить у загальний саунд відгомони стилю нової хвилі, що тільки-но зародився на Британських островах.