28 липня

Цього дня у 1943 році народився Rick Wright, клавішник та вокаліст гурту Pink Floyd. Один з її творців, Рік був натурою вкрай різнобічної і музично обдарованої. У ранньому віці він самостійно освоїв і гітару, і піаніно, а потім і ще й тромбон із саксофоном. Але, оскільки він був самоучкою, техніка гри в нього, за його власним зізнанням, була неправильна. Він навіть гаму не міг зіграти так, як цього навчають у школі. Але Рік мав один музичний кумир Майлз Девіс, який одного разу сказав: «Не ноти мають значення, але паузи між ними». Суворо дотримуючись цього твердження, Рік Райт зі своїми гіпнотичними партіями клавішних інструментів заклав фундамент неповторного саунду групи Pink Floyd. Рік Райт залишив цей тлінний світ 15 вересня 2008 року у віці 65 років.

Цього дня у 1975 році виходить альбом гурту Black Sabbath, який отримав назву Sabotage. Зловісний настрій альбому пояснювався задумом його творців – дослідити темні куточки людської підсвідомості, у яких криються причини психічних розладів.

Обкладинка альбому з абсурдно-парадоксальним відображенням членів групи у дзеркалі – у стилі французького художника-сюрреаліста Рене Магріта – натякала на роздвоєння особистості в сучасному світі. Робота велася ретельно, з хором і оркестром, чому альбом Sabоtage став найдорожчим альбомом групи Black Sabbath. Але результат перевершив усі очікування.

Цього дня 1979 року вийшов черговий альбом гурту Rainbow під назвою Down To Earth. Вважається, що це найкомерційніший альбом групи Річі Блекмора. Але комерційна спрямованість стала запорукою успіху. Певною мірою це був хард-рок із присмаком дискомузики. Тобто дуже полегшений, особливо якщо порівнювати з попередніми роботами Rainbow, в яких за вокал відповідав Ронні Джеймс Діо.

На альбомі Down To Earth співав співак прекрасний, але зовсім інший – і за манерою та тембром голосу – Грем Боннет. Крім того, у складі групи Rainbow тепер грав на басу Роджер Гловер та клавішник гуртів Козі Пауелла, Collosseum II та Hammer Дон Ейрі.